Lai arī mūzikas klausītāju ieradumus šodien krietni mainījušas dažādas tīmekļa iespējas - Spotify, SoundCloud, utml - tomēr vēl nav izmiruši tie, kuriem pasauli patīk sajust arī taktili, paņemot rokā kompaktidisku jeb tvartu. Tad nu viņiem "Odiseja" piedāvā vairākus 2019.gada jaunus albumus, kas visi, protams, ir atrodami arī mūzikas straumēšanas vietnēs, kur var turpināt klausīšanos, ja kaut kas raidījumā ieinteresējis.

Norvēģu-sāmu grupa MOENJE apvieno divas mūzikas tradīcijas, kas vienmēr ir eksistējušas paralēli viena otrai, reti saskaroties. "Moenje" sāmu valodā nozīmē "tīras debesis", un grupas mūziķi paši saka, ka tiecas izkliedēt miglu un mākoņus, lai iegūtu tīru lauku, kurā bez aizspriedumiem radoši satikties sāmu joikošanas un Helgelandas novada vijoļmūzikas tradīcijām. Albumu Klarvaer 2019. gadā klajā laidusi Norvēģijas izdevniecība Kirkelig Kulturverksted

.
Austrālijas grupa EQUUS piedāvā vēl interesantāku radošo savienojumu - Buhu Ganburgeds (mongoļu dziedātājs, spēlē arī mongoļu vijoli morinhūr), Džons Robinsons (turku un Tuvo Austrumu mūzikas intrumenti) un divi austrālieši - Bērtijs Makmahons (kontrabass un ģitāra) un Pīters Kennards (perkusijas). Albumā Tailwind Home (Equus, 2019) rīkles dziedājumi savijas ar turku saza skaņu vijumiem mūsdienīgā skaniskā vidē.


Japāņu valodā tautas dziesma ir "min'yo" (temins gan Japānā ieviesies tikai 20. gadsimtā kā tulkojums no vācu valodas). Japānas grupa, kas sevi sauc par "tautasdziesmas krustnešiem" - MINYO CRUSADERS - tradicionālās japāņu darba dziesmas (bushi) cenās padarīt saprotamas mūsdienu klausītājam, ietērpjot tās regeja, latino un ska drānās. Albums Echoes of Japan 2019. gadā nācis klajā gan CD, gan vinila plates veidolā.


Brazīliete DONA ONETE dzimtenē tiek dēvēta par "Amazoniešu dziesmu grande dame", jo viņa ir dzimusi attālā Amazones džungļu ciematā, viņas tēvs bija afro-brazīlietis, māte indiāniete. Pirmais Donas Onetes albums nāca klajā, kaad viņa bija 73 gadus veca. Šogad viņa nosvinēja jau 81. dzimšanas dienu un klajā jūlijā klajā nāca viņas jaunākais albums "Rebujo". Dona Onete nekad nav vairījusies no politiski un sociāli sāpīgiem jautājumiem, 1990. gadā viņa kļuva par sava novada kultūras sekretāri un sešus gadus cīnījās par atbalstu indiāņu kultūrai. Visas iespējamās krāsas - melna, balta, zelta, sarkana atrodamas arī viņas jaunajā albumā, kura nosaukums tulkojams kā "ūdens virpulis upē".