Dienu un nakti domās esot kopā ar ukraiņu tautu, "Klasikas" vilnī ukraiņu mūzika kļuvusi neatņemama programmas daļa. Šovakar "Odisejas" veidotāja Gita Lancere mudina atgriezties 2018. gada maija noskaņās, kad raidījuma galvenā varone bija šodien mums labi zināmā Viktorija Prituļaka - tobrīd vēl Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas etnomuzikoloģijas klases studente, šodien - Ukrainas vēstniecības Latvijā vēstnieka asistente kultūras un preses jautājumos. 

Sarunu ar Viktoriju raidījumā "Etnovēstis" pagājušajā nedēļā piedāvāja Anete Stuce. Tā bija tapusi 24. februārī - dienā, kad Ukrainā iebruka Ukrainā ielauzās Krievijas federācijas militārie spēki.

 

Taču 218. gada pavasarī kopā ar Viktoriju devāmies uz viņas skaisto dzimteni, lai uzzinātu, ar ko atšķiras odesietis no Rietumukrainas iedzīvotāja un kas apvieno visus ukraiņus visā pasaulē, kādu boršču vārīja Viktorijas mājās un kādēļ viņa neēd mūsu auksto zupu, kādus svētkus svin ukraiņi un kādu informāciju glabā ukraiņu tautas tērpa raksti.

Raidījumā skan mūzika no dažādiem Ukrainas novadiem, ko dzied gan tautas dziedātāji, gan grupas "Božiči", "Otava" un "Drevo".

Lai šodienas dramatisko notikumu kontekstā šī stunda ir kā saulaina oāze ikvienam, kura krūtīs pukst līdzjūtīga sirds.