Džeza mūzikas izdevniecības "Jersika Records" paspārnē šoruden izdota pianista Vestarda Šimkus un brīvās improvizācijas ansambļa Endless Roar (kontrabasists Staņislavs Judins, saksofonists Arvīds Kazlausks un multimākslinieks Džakins Pusons) skaņuplate Acclivity.

Skaņuplatē iekļauti astoņi skaņdarbi, kas tapuši brīvās improvizācijas manierē Latvijas Radio 1. studijā, visiem četriem mūziķiem muzicējot kopā.

"Ļaujoties brīvai improvizācijai kopīgi ar Endless Roar ansambļa mūziķiem, katra reize - koncertā, studijā vai mēģinājumā - ir man palikusi prātā kā unikāls brīdis, kurā dzimst un tikai vienu reizi izskan jauna un - burtiskā nozīmē - neatkārtojama mūzika," stāsta pianists Vestards Šimkus.

"Šo mūziku rada nevis viens, bet gan četri mūziķi vienlaicīgi, neko iepriekš nesarunājot un kopā dodoties brīvā spontānas iztēles lidojumā, kas pilns ar kontrastiem starp dažādām skaņu ainavām, nekad nezinot, kur pati mūzika katras improvizācijas izskaņā būs nokļuvusi. Šajā skaņu platē mūsu mūzikas rašanās process ir notverts īpaši dabiskā un nepastarpinātā skanējumā, pateicoties analogās ierakstu tehnoloģijas kvalitātēm. Nav iespējams nokļūt vēl tuvāk mūzikas dzimšanas brīnumainajam noslēpumam"

"Mums patīk eksperimentēt ar visiem mūzikas izteiksmes līdzekļiem, ar formām un ritmu. Šajā albumā mūsu trio pievienojas vēl viens domu biedrs, ģeniālais pianists Vestards Šimkus. Viņš iedod mūsu trio jaunas unikālas krāsas, savādāku skanējumu,"

atzīmē kontrabasists Staņislavs Judins.

"Endless Roar un Vestarda Šimkus sadarbība noteikti ir abpusēji iedvesmojoša. Vestarda radošums un meistarība piešķir Endless Roar skanējumam papildu dimensiju, ievieš jaunas krāsas muzikālā audumā radīšanā," papildina saksofonists Arvīds Kazlausks.

"Klausītājs var sagaidīt spontānu, bet saskaņotu ritma, nokrāsu un faktūru apmaiņu, piedzīvot gan meditatīvu mieru, gan dzīvīgus un rotaļīgus rakstus, gan tumšu un sarežģītu skaņu straumi," plates ievadvārdos raksta bundzinieks Džekins Pusons.

Albuma ieraksts veikts 2021. gada 17. aprīlī Latvijas Radio 1. studijā, analogi, uz lentes, skaņu režisora Mārtiņa Krastiņa vadībā.