"Klasika" mudina vaļā vērt vokālās grupas "Latvian Voices" šovasar klajā laisto septīto studijas albumu "Sudrabs".

"Šis ir ļoti rūpīgi veidots lolojums,” stāsta grupas vadītāja Laura Jēkabsone. "Domājām par to divus gadus, diskutējām un radījām mūziku. Nosaukums "Sudrabs” slēpj sevī atklāsmi, kas tur atrodams – visas kompozīcijas ir mūsu pašu veidotas: gan oriģināldziesmas, gan tautasdziesmas mūsu aranžijā un pasaulē populāru dziesmu kaverversijas.

Katrai apakšā ir sudraba brieduma doma, kur sudrabs – tie ir ne tikai sirmi mati, kā varētu domāt, bet kas dziļāks – sudrabs vada daudz un dažādas enerģijas.

Tās ir enerģijas, kuras esam izdzīvojušas savas pastāvēšanas laikā, un briedums, ko esam uzkrājušas, rezultējas mūzikā. Katra dziesma nes kādu stāstu. Varētu domāt, ka latviešu dziesmas domātas latviešiem, bet mūsu pieredze ir pretēja – ikreiz, kad sniedzam koncertus ārzemēs, klausītāji ir sajūsmā tieši par latviešu tautas mūziku. Tas laikam ir kāds kods, kurā nav svarīga valoda – mūzika runā pati par sevi,” - tā Laura."

Starp citu, šis ir arī grupas "Latvian Voices" pirmais starptautiskais albums. Albuma tapšanā piedalījās ārzemju a cappella mūzikas speciālisti: dziesmas miksēja zviedru “The Real Group” dziedātājs un komponists Mortens Vinters Sorensens, māsterēja Johans Okerstroms. Ieraksti tikai veikti tepat Rīgā “Sound Division Studios” Ivara Ozola un Artūra Sedrika Sinkeviča pārraudzībā.