8.oktobrī 75.dzimšanas dienā pieminam komponistu Uldi Stabulnieku.
"Uz lūpām džeza garša" -  tā nodaļu savā grāmatā "Uldis Stabulnieks. Tik un tā" nosaukusi Daiga Mazvērsīte, aprakstot, kā jaunais mūziķis 1968. gadā kļuva par Radio un TV Vieglās un estrādes mūzika orķestra pianistu - tieši šim orķestrim tapa agrīnās Ulda Stabulnieka kompozīcijas džeza stilā.

70.gadu sākumā Latvijas džeza mūzikas vidi burtiski "uzspridzināja" ziņa par Ulda Stabulnieka komponētās "Balādes" godalgošanu Monako džeza konkursā. Savu partitūru komponists konkursam iesūtīja, neko daudz necerēdams.  Iegūtā trešā vieta nozīmēja gan to, ka "Balāde" tika iestudēta un atskaņota Monako, gan 1000 Francijas franku lielu naudas prēmiju, ko komponists gan tā arī nesagaidīja. Uldis Stabulnieks bija vienīgais sociālistisko valstu komponists, kas Monako konkursā piedalijās, un šāda pārdrošība padomju sistēmā nebija atbalstāma.
Vēl līdz 80. gadu beigām komponists no Monako saņēma uzaicinājumus piedalīties konkursā, bet viņu tas vairs nesaistīja. Un arī džeza kompozīcijas pārāk daudz vairs neradīja - tās pārsvarā tapušas 70. gadu pirmajā pusē.
Neakadēmiskajā pusstundā tās klausāmies kādreizējā Radio un TV Vieglās un estrādes mūzikas orķestra un solistu - Gunāra Rozenberga, Egila Straumes, Vadima Vjardo, u.c. ieskaņojumos.