Klausāmies amerikāņu komponista Andželo Badalamenti mūziku. Viņa darbība lielākajai daļai interesentu noteikti saistās ar biedējoši suģestējošajām Deivida Linča filmām un televīzijas seriālu "Tvīnpīka".

Brīžam šķiet, ka Badalamenti skaņa un Linča attēls ir divi absolūti neatdalāmi jēdzieni. Slīdošās, skumjās, trauslās, erotiskās melodijas un tumsnēja samta un neparedzamības noskaņa kadrā.

Badalamenti dzimis Amerikā, lai gan, kā jau liecina viņa vārds, viņā rit itāļu asinis. Komponists, kuram šobrīd astoņdesmit, pazīstams kļuva ar mūziku 1974. gada filmai "Likums un kārtība", tomēr īstu slavu viņam atnesa Izabellas Roselīni dziedātā dziesma Deivida Linča 1986. gadā radītajā filmā "Zilais velvets".

Bet par vispazīstamāko noteikti kļuvusi titultēma 1990. gada mistiskajam televīzijas seriālam "Tvīnpīka", kurš jaunu dzīvību atguva pērn, kad tika radīta vēl viena – noslēdzošā šī dīvainā televīzijas eposa sezona. Badalamenti mūzika ir tikpat neatdalāma no samtainās, aizpasaulīgās Džūlijas Krūzas balss, kura dzirdama teju visā viņa filmu mūzikā un ne tikai.

Lai paplašinātu stereotipisko Badalamenti kā Linča komponista tēlu, jāteic, ka viņš sadarbojies un veidojis mūziku arī tādiem māksliniekiem kā Deivids Bovijs, Pols Makartnijs, Pet Shop Boys, Maikls Džeksons, Nina Simone, Mariana Feitfula un pat smagās mūzikas grupai Anthrax.

Šoreiz klausāmies skaistākās no Andželo Badalamenti melodijām ar Džūlijas Krūzas balsi.