Līdzās Gunāram Rozenbergam Raimonds Raubiško ir vienīgais latviešu džezmenis, kurš izpelnījies godu tapt iekļautam žurnāla Downbeat džeza enciklopēdijā.

"Savam iemīļotajam mūzikas žanram - džezam - Raimonds, būdams šīs mūzikas fanātiķis šī vārda labākajā nozīmē, veltīja sevi visu, kas vēlreiz apstiprina seno patiesību, ka tikai tādējādi džezu ir iespējams spēlēt tā, kā to prata Raimonds Raubiško," teicis Raimonda kolēģis Ivars Mazurs.

Raimonda ceļš mūzikā sākās septiņgadīgās bērnu mūzikas skolas klavieru nodaļā, turpinājās Jāzepa Mediņa mūzikas vidusskolā, bet pēc tam sekoja studijas J.Vītola Latvijas Valsts konservatorijas klarnetes klasē pie profesora Medņa. Praktiskā mūziķa gaitas Raimonds Raubiško sāka, vēl mācoties mūzikas skolā, un kopš tā laika ir spēlējis visdažādākajos sastāvos - sākot no trio līdz bigbendam.

Viena no pirmajām jaunā saksofonista darba vietām bija Rīgas Internacionālais jūrnieku klubs, no 1961. līdz 1966.gadam man bija prieks muzicēt kopā ar Raimondu Rīgas Elektromehāniskās rūpnīcas džeza orķestrī. Tālāk Raimonda Raubiško biogrāfijā sākās darbības gadi Rīgas Estrādes orķestrī, pēc tam - arī Latvijas radio bigbendā. 60.-70.gadu mijā Raimonds Raubiško jau bija izveidojies par erudītu džeza mūziķi ar spilgtu personisku stilu un daudzpusīgām muzikālām interesēm. Viņš ļoti uzmanīgi sekoja visām attīstības tendencēm mūsdienu džezā, un tas skaidri atspoguļojās Raubiško organizēto un vadīto ansambļu sniegumā. To vidū gribas atzīmēt kvartetu "2R + 2B", tad - trio, kas 1984. gadā ieraksta skaņuplati "Senās Ēģiptes gleznas" ar Raimonda Raubiško kompozīcijām, un, visbeidzot, arī viņa Jazztet - ļoti ilggadēju sastāvu, kurā viņš iesaistīja dažādus mūziķus, tā arvien atjaunojot ansambli un dažādojot to, un līdz pēdējam brīdim bija tā vadītājs.

Raimonds Raubiško daudzkārt ir bijis dažādu džeza aptauju uzvarētājs, bet 1982. un 1983.gadā tika atzīts par labāko tenora saksofonistu visā bijušajā Padomju Savienībā. Jāpiemin arī Raimonda Raubiško starptautiskā muzicēšanas pieredze, kuru viņš guva, uzstājoties ar saviem ansambļiem Rietumberlīnē, Somijā - Pori džeza festivālā, Londonā - Ronija Skota klubā un ASV - Laionela Hemptona džeza festivālā.