60. gadu populārās mūzikas ritmus šoreiz iedzīvina britu roks, ritmblūzs, psihedēliskais roks, protestu mūzika, folkroks...

1960. gados mūzikas vidē bieži tika dzirdēta frāze "britu invāzija" - tā aprakstīja daudzās britu rokgrupas un popmāksliniekus, kuri tieši šajā laikposmā uzplauka un guva lielus panākumus visā pasaulē.

Sešdesmitajos gados liela nozīme bija arī ritmblūzam un ierakstu studijai Motown Sound. Šiem abiem lielumiem bija nozīmīga loma afroamerikāņu pilsonisko tiesību kustībā. Ierakstu studijas mākslinieku muzikālie, kā arī biznesa panākumi veicināja segregācijas šķēršļu nojaukšanu.

Paralēli “britu invāzijai” un ritmblūzam mūzikas arēnā uzdarbojās arī psihedēliskā mūzika, kas tika sasaistīta ar hipiju kontrkultūru un halucinogēno narkotiku lietošanu. Mūzika tika radīta ar nolūku "uzlabot" klausītāju pieredzi, kuri lieto LSD vai citas apbreibinošas vielas.

Folkroks kā populārs žanrs parādījās sešdesmito gadu vidū. Lielākoties to ietekmēja protestu kustības, kas tieši 60. gados bija jo aktīvas. Bobs Dilans kļuva par vienu no desmitgades ievērojamākajiem folkroka dziesmu autoriem.

Raidījuma noslēgumā pievēršamies arī protestu mūzikai. Līdz 1960. gadu vidum Nina Simone kļuva pazīstama kā pilsonisko tiesību kustības skaļākā balss.

Vairāk klausieties raidījumā!

Raidījumā skan:

The Beatles - Here Comes the Sun

The Rolling Stones - Play With Fire 

Stīvijs Vonders (Stevie Wonder) - For Once In My Life

Areta Frenklina (Aretha Franklin) - Think

The Beach Boys - Wouldn't It Be Nice

Dženisa Džoplina (Janis Joplin) - Get It While You Can

Bobs Dilans (Bob Dylan) - Lay, Lady, Lay

Simon & Garfunkel - Homeward Bound

Nina Simone - To Be Young, Gifted and Black