Neakadēmiskajā laikā klausāmies ierakstus no ģitārista Reiņa Jaunā un viņa dombiedru albuma "Zeme", kas klajā nācis pagājušā gada rudenī.

Albumā iekļautas 12 kompozīcijas, un tā ierakstā kopā ar Reini piedalās vēl 11 mūziķi no dažādām valstīm (Erna Daugaviete (čells, LV), Harry Vagrant (Santurs, LV), Oskar Stenmark (mežrags, SE), Rob van Barschot (Guda bunga, NL), Ieva Supjeva (flauta, LV), Ernests Mediņš (vibrofons, LV), Regan Awale (sārods, NP), Kenta Hayashi (elektriskā ģitāra, JP), Craig Sutton (klasiskā ģitāra, UK), Balázs Dankó (vijole, HU), Ivars Štubis (basģitāra, LV/ AUS)).

"Zeme ir mūsu planētas nosaukums, kuru par mājām sauc visi pasaules iedzīvotāji. Vienlaikus nosaukums simbolizē zemi, no kuras auglības mēs visi esam kritiski atkarīgi. Pandēmijas izraisītās krīzes laikā mēs varējām apjaust, cik ļoti planētas iedzīvotāji ir savstarpēji saistīti, jo ekonomiskās un arī kulturālās globalizācijas dēļ mūsu darbības var novest pie sekām otrā pasaules malā. To atspoguļo gan Austrālijas ugunsgrēki, kuru dūmu gredzeni apvija planētu, gan vīrusa straujā izplatība, četros mēnešos nokļūstot teju katrā valstī, gan arī pozitīvi piemēri, tādi kā dažādu cilvēktiesību kustību rašanās, kuras ar sociālo tīklu palīdzību lavīnveidīgi izplatījās pa visu pasauli. Jaunā koncertprogramma un gaidāmais albums manifestē starpkultūru dialogu, solidaritāti un toleranci šajā sarežģītajā pasaules vēstures brīdī,'' tā par šo albumu raidījumā "Pagrabs" pērnruden stāstīja tā idejas autors Reinis Jaunais.

 

 

 
Reinis Jaunais ir viens no pazīstamākajiem jaunās paaudzes ģitāristiem Latvijā. Reti kurš mūziķis var lepoties ar tik aktīvu koncertdarbību kā Reinis - mūziķis sniedz ap 250 uzstāšanās gadā, regulāri koncertējot gan lielākajā daļā Eiropas valstu, gan arī ārpus tās, piemēram, Turcijā, Austrālijā un Jaunzēlandē. Reiņa Jaunā instrumentālās kompozīcijas var atpazīt seriālos, kā arī TV un radio raidījumos, citas dziesmas savukārt pabijušas Latvijas radiostaciju topos. Klausītāju iemīļoti ir mūzikas video, kuri filmēti skaistās vietās mūziķa nebeidzamo ceļojumu laikā. Reinis var arī lepoties ar bagātīgu diskogrāfiju - mūziķis izdevis 6 oriģinālmūzikas albumus, bet viņa īpatnējo ģitārspēles manieri reizēm var atpazīt arī citu Latvijas mūziķu dziesmu ierakstos, kuros Reinis ir uzaicināts piedalīties kā ciemiņš.