Pirmatskaņojums "Klasikā"!

1. decembrī Ralfs Eilands, Kristīne Prauliņa un grupa Very Cool People klajā laida kopīgu Ziemassvētku albumu Snowman's Express, kurā iekļautas gan absolūti jaunas oriģināldziesmas, gan pašu aranžētas versijas jau labi zināmiem skaņdarbiem.

Very Cool People, Ralfa un Kristīnes jaunais disks ieturēts labākajās funk un soul mūzikas tradīcijās, radot dzīvespriecīgu svētku atmosfēru.

Visas 12 albumā dzirdamās dziesmas iedziedātas angļu valodā. Oriģinālskaņdarbus "St. James" un "Call Me This Christmas" sacerējuši paši Ziemassvētku projekta dalībnieki. Albuma pirmā singla "Wonderful Christmas Time" autors ir Pols Makartnijs. Vēl jaunajā diskā atrodama arī Džona Lenona dziesma "Happy Xmas (War Is Over)", tāda Ziemassvētku klasika kā tradicionālie skaņdarbi "Silent Night" un "Auld Lang Syne", kā arī "Let It Snow! Let It Snow! Let It Snow!", "Jingle Bells", "Winter Wonderland", "Merry Christmas Baby" un pat "Cukurplūmju laumiņas deja" no Pētera Čaikovska baleta "Riektskodis".

Albums ierakstīts Sound Division Studio Rīgā un ierakstā piedalījušies: Ralfs Eilands (vokāls), Kristīne Prauliņa (vokāls), Oskars Ozoliņš (trompete), Māris Jēkabsons (tenorsaksofons), Kristaps Lubovs (baritonsaksofons), Laura Rozenberga (trombons), Elvijs Grafcovs (ģitāra), Māris Vitkus (taustiņinstrumenti), Valters Sprūdžs (bass) un Andris Buiķis (sitaminstrumenti).

Dziesmu aranžējumus veidojuši un albumu producējuši grupas dalībnieki. Miksējis Krišjānis Geidāns ("Ansons Lab Studio"), māsterējis Jānis Kalve ("Labo Ierakstu Studio"), albuma vizuālo tēlu un dizainu veidojis Mārtiņš Legzdiņš, bet par fotogrāfijām parūpējies Artūrs Kondrāts. Albuma singla "Wonderful Christmas Time" režisors un montētājs ir Valdis Krūmiņš.

Jaunā programma prezentēta arī visu vecumu klausītājiem domātos koncertos mūzikas namā “Daile” 25. decembrī. Par dzīvesprieku gādāja muzikālais hameleons Ralfs Eilands, sparīgumu nodrošināja dzirkstošākais džezfanka grupas “Very Cool People” sastāvs, bet dvēselisku samtainumu visam piešķīra viena no šobrīd kolorītākajām latviešu dziedātājām Kristīne Prauliņa.

Ideja par Ziemassvētku albumu aizsākās tieši koncertu kontekstā.

“Pirms četriem gadiem sapratu, ka man kā rīdziniekam 25. decembrī nav, ko darīt,” stāsta Ralfs Eilands. “Ja vēlējos turpināt Ziemassvētku vakara sajūtu kopā ar sev tuvajiem cilvēkiem, tad muzikālā izvēle Rīgā bija pārsvarā jutekliski, mierīgi, klusi pasākumi, taču manai ģimenei prasījās tā sajūta, kāda ir Kevinam filmā “Viens pats mājās”, kad viņš dekorē māju un fonā skan vecie Ziemassvētku hiti. Tāpēc arī tapa pasākums, uz kuru mēs paši vēlētos aiziet kā skatītāji. Prieks, svētku svinēšana ar populārām melodijām ir tas, ko sniedzam šajos koncertos, un, manuprāt, to ir izdevies ierakstīt arī albuma formātā!”