Arī Klasikas neakadēmiskajā pusstundā dzimšanas dienā sveiksim Raimondu Paulu.

Darbīgais Maestro nemitīgi sarūpē ko jaunu. Protams, arī par godu savai dižajai jubilejai tapušas jaunas programmas un jauni albumi. Mūsdienu Mūzikas centrs laidis klajā Raimonda Paula trio džeza plati "Pastaiga pa Rīgu" – viņa oriģinālskaņdarbu apkopojumu. Raimonda Paula džeza trio muzicē vēl divi cienījami mūziķi – igauņu kontrabasists Toivo Unts un mūsu sitaminstrumentālists, arī šī albuma producents Māris Briežkalns.

Jaunais džeza tvarts radies pandēmijas ierobežojumu laikā kā veltījums mīļotajai pilsētai. Ieraksts veikts Latvijas Radio 1. studijā, kur pie skaņu pults darbojies Pāvels Mališkins.

Visu trīspadsmit albumā iekļauto skaņdarbu autors ir Raimonds Pauls, un te ir tādas kompozīcijas kā "Vecpilsēta", "Bastejkalns", "Rīga naktī", "Pie pulksteņa", "Rīgas Doms", "Vērmanītis" un veltījumi vēl citām vietām pilsētā.

Komponists stāsta par albuma ieceri:  "Pastaigājos pa Rīgu, kad tā bija pilnīgi tukša, un man radās doma par šādu ciklu – "Pastaiga pa Rīgu". Par savu pilsētu jāpriecājas vienmēr. Kā bonustreks platē iekļauts veltījums leģendārajam amerikāņu džeza pianistam Erolam Gārneram."

Savukārt kontrabasists Toivo Unts, kurš ar Maestro sadarbojies arī albumos Crossroads un "Bahs, Kamēr..., Pauls", saka tā: "Ar Raimondu Paulu ir ļoti viegli sastrādāties, jo viņam ir pilnīgi skaidrs, ko viņš vēlas.

Es pat teiktu, ka darbs kopā ar Paulu ir liela bauda. Arī viņa skanējums ir unikāls. Turklāt viņam piemīt neatkārtojams melodiskums, kas izpaužas arī instrumentālajā mūzikā.

Es Paula izpausmi džezā salīdzinātu ar Oskara Pītersona vai Erola Gārnera daiļradi – šajā mūzikā nav jāmeklē dziļa džeza filozofija, bet gan vienkārši jāļaujas melodijām un sajūtām."