Neakadēmiskajā pusstundā – dziesmas no postgrupas "Iļģi" pagājušajā gadā klajā laistā albuma "Tur, kur mīti". Un ar to nav domāta tikai vieta, kur mēs katrs šobrīd mītam.

Katrā no mums satecējušas mūsu tuvāku un tālāku senču kādreiz mītās pēdas. Bet – varbūt šajā albumā nonākam tur, kur dzīvo mīti? Atbilde katram sava rodama, un, iespējams, šīs nosaukuma trejādās nozīmes nemaz nav šķiramas un dalāmas?

Albumā "Tur, kur mīti" skan pašu "Iļģu" kompozīcijas, ko iedvesmojusi un rosinājusi gan latviešu folklora ar tautas dziesmu tekstiem par gadskārtu un cilvēka mūža ritu, gan arī tautas melodiju motīvi un pasaules mūzikas ietekmes.

Albuma pirmajā dziesmā  "Laima" dzirdēsim arī Laimas Jansones kokli, bet "Iļģu" drauga, komponista Uģa Prauliņa balss skanēs melodijā "Pele". Būs arī kompozīcijas "Istabā", "Māra", "Jumis" un "Kumeliņi".

Dzied un spēlē Ilga Reizniece (balss un vijole), Māris Muktupāvels (balss, kokle un akordeons), Gatis Gaujenieks (balss, basģitāra un ģīga), Egons Kronbergs (akustiskā un elektriskā ģitāra) un Mārtiņš Linde (bungas un perkusijas).