Sveicot Lietuvu simtgadē, neakadēmiskās mūzikas laiks veltīts lietuviešu džezmenim, pianistam Daiņum Pulauskam.

Lietuva pamatoti lepojas ar šo starptautiski atzīto džeza personību, kas ar plašu pieredzi darbojas arī kā savas grupas līderis un oriģinālkompozīciju autors. Vairāki ārvalstu kritiķi slavē Pulauska mākslu kā progresīvo Eiropas jazz-fusion, kad reflektēts jau tā noriets un jāatgādina, ka viņa radošās vadības grožos sekstets darbojies teju 20 gadu garumā un aizvadītajos gados starptautiskai auditorijai kļuvusi pazīstama arī Daiņus Pulauska grupa ar tās debijas albumu Orca.

Daiņus Pulausks radījis ap tūkstoti aranžiju dažādiem orķestriem un ansambļu sastāviem un ar prieku varam teikt, ka šogad novembrī Daiņus Pulausks, būdams viens no Latvijas radio uzaicinātajiem rezidējošajiem džeza mūzikas komponistiem, gaidāms Latvijā, lai semināra ietvaros darbotos ar Eiroradio džeza orķestra mūziķiem no visas Eiropas. Viņa radītās kompozīcijas varēsim baudīt Rīgā un Cēsīs 9. un 10. novembrī.

Neakadēmiskās mūzikas raidījumā skan Daiņus Pulauska kompozīcijas New Day un Ekspromtum kopā ar kontrbasistu Toivo Untu un sitaminstrumentālistu Māri Briežkalnu Baltic Jazz trio sastāvā un kompozīcijas Balllad un Cape Point kopā ar Daiņus Pulauska džeza sekstetu.