2016. gadā ceļu pie klausītājiem gan koncertos, gan arī albumā sāka komponista Jāņa Lūsēna un dziedātāja Ingus Pētersona programma "Romantika".

Tajā skan vairāku gadu laikā tapušas dziesmas ar latviešu klasiķu Viļa Plūdoņa, Kārļa Skalbes, Andreja Eglīša, Ērika Ādamsona, Kārļa Krūzas un Eduarda Veidenbauma dzeju.

Komponists teic, ka šī programma ir vīrieša iekšējās pasaules atspoguļojums.

"Nenoliedzami, katra vīrieša dzīvē ir brīži, kad kļūstam  filozofi, sapņotāji, mīlētāji, stāstnieki, jokdari. Šis skatuves darbs ir veltījums sievietēm un  padomdevējs vīriešiem, kuri reizēm mēdz būt bikli un atturīgi, nespējot atrast īstos vārdus, lai atklātu jūtu pasauli sev tuvajiem un mīļotajai sievietei," pauž Lūsēns.

Viņš arī piebilst: "Savienot vienā programmā dažādus mūzikas stilus - kamermūziku, džezu, akadēmiskās un vēl salonmūzikas elementus tā, lai tie viens otram netraucētu, nudien nebija vienkārši, par ko vēlos uzteikt albuma skaņu režisoru Jāni Lūsēnu junioru, kurš paveicis ļoti lielu darbu. Gandarī arī tas, ka ierakstā skan tikai dzīvie instrumenti."

Un tie ir paša Jāņa Lūsēna spēlētas klavieres, Ivara Bezprozvanova čells un Kaspara Gulbja akordeons, ar ģitāru šajā ierakstā – Jānis Lūsēns juniors, pie sitaminstrumentiem – Harijs Gūtmanis.