Metam skatu pagātnē un ieklausāmies 2014. gadā klajā nākušā albuma "Raimonds Pauls spēlē Giju Kančeli" ierakstos.

Toreiz, 2014. gada sākumā, divi izcili komponisti, kuru draudzība ilgusi gandrīz 60 gadus - latvietis Raimonds Pauls un gruzīns Gija Kančeli (1935-2019) - tikās Rīgā, lai atvērtu jaunu lappusi abu sadarbības vēsturē, jo klajā nāca albums, kura oficiālais nosaukums ir R. Pauls plays G. Kancheli.

Diska ieskandināšanas svētkos Maestro atklāja, ka albums tapis vairāku gadu garumā: "Kad Gija reiz uzdāvināja nošu burtnīciņu ar savu teātra un kino mūzikas melodiju izlasi, pamēģināju tās nospēlēt.

Sagadījās, ka tieši tobrīd Latvijas Radio 1. studijai tikko bija uzdāvināts lieliskais Steinway koncertflīģelis. Bez īpašas sagatavošanās kopā ar bundzinieku Māri Briežkalnu un kontrabasistu Andri Grunti vairākas melodijas brīvi ieskaņojām. Kopš tā brīža pagājuši jau vairāki gadi..."

Tikām Gija Kančeli atzina: "Manas attiecības ar Raimondu Paulu ir sevišķs un skaists stāsts, kas sākās vēl tad, kad PSRS džezu dēvēja par "mūziku resnajiem" jeb "mūziku biezajiem": tieši tādus vārdus Maksims Gorkijs veltījis džeza mūzikai, kas lasāmi kādā padomju laika enciklopēdijā, skaidrojot jēdzienu "džezs"...

Kaut arī mana diskogrāfija ir ļoti plaša, šis ieraksts man nozīmē ko īpašu... Esmu laimīgs, ka tas noticis! Manas attiecības ar Raimondu kā dzīvu leģendu te sasniegušas savu kulmināciju."