Neakadēmiskās mūzikas laikā suminām postfolkloras grupu "Iļģi", jo šis gads aizrit viņu jubilejas zīmē.

Stingri ņemot, grupai "Iļģi" jau 36, bet lielkoncerta "Spēlēju. Dancoju. Dejoju" organizēšana ļāvusi apjaust un saskaitīt, ka līdz šim vismaz 70 deju horeogrāfijas jau radītas ar šīs grupas dziesmām un līdz ar to var apgalvot, ka "Iļģi" ir grupa, kuras mūzika visbiežāk iedvesmojusi jaundeju radīšanas procesu Latvijā.

"Iļģi" gatavojas arī Latvijas simtgades lielajiem Deju svētkiem un tajā tiek solītas dejas ar jaunākā (piecpadsmitā) albuma "Tur kur mīti" dziesmām.

Šīsreizes raidījumā, atskatoties uz grupas "Iļģi" 35 gadu jubileju, izvēlēti divi aspekti: pirmkārt, ievīti tā saukto "Agro gadu" ieraksti, kas veikti Latvijas Radio skaņu ierakstu studijā no 1986. gada līdz 1991. gadam, un "agrie Iļģi" tolaik bija Ilga Reizniece, Māris Muktupāvels, Zane Šmite, Biruta Ozoliņa, Irēna Matisone, Guntars Gabranovs un Arnolds Dāle. Otrkārt, mērķis bija izvēlēties dziesmas ar grupai mīļu domubiedru (viesu) piedalīšanos - ieskaņojumos dzirdēsit Laimu Jansoni, Uģi Prauliņu un Rūtu Muktupāvelu. Šajā raidījumā skanēs grupas "Iļģi" mūzika no albumiem "Sēju vēju", "Ne uz vienu dienu", "Spēlēju dancoju", "Tur kur mīti" un "Ej tu dejot" . Patīkamu klausīšanos!