Šarmantā franču pianiste Katja Labeka (Katia Labeque), kura 11. martā svinēja 69. dzimšanas dienu, visplašāk pazīstama kā viena no klavierdueta "Katja un Marielle Labekas" mūziķēm.

Abu māsu pirmā klavierskolotāja bija viņu māte itāliete, kura jauībā bija studējusi pie Margaritas Longas. Pēc Parīzes konservatorijas absolvēšanas māsas uzsāka muzicēt divatā, atskaņojot laikmetīgo komponistu - Olivjē Mesiāna, Lučāno Berio, Pjēra Bulēza un Ģērģa Ligeti mūziku.

Starptautisku atzinību māsas ieguva ar Gēršvina Rhapsody in Blue ieskaņojumu, kas tika pārdots vairāk nekā pusmiljona kopijās. Paralēli laikmetīgajai un klasiskajai mūzikai māsas aizrāvās arī ar džezu, flamenko un pat eksperimentālo roku.

Katja Labeka 80. gadu sākumā muzicēja arī Džona Maklohlina etnoroka grupā. Katjas un ģitārista Džona Maklohlina 1988.gadā veiktie ieraksti ir brīnišķīgs apliecinājums divu mūziķu radošajai kopdzīvei.

Jaunākās ieceres Katjas Labekas dzīvē saistās ar minimālisma komponistu mūzikas programmu kā arī projektu kopā ar grupas Radiohead līderi Tomu Jorku, kurš ir piekritis komponēt mūziku slavenajam klavierduetam.