Maija beigās džeza dziedātāja, improvizatore, pianiste un kompozīciju autore Elīna Silova izdeva savu debijas albumu ar nosaukumu „Rezonanse”.

Elīna Silova ieguvusi bakalaura grādu džeza mūzikā Amsterdamas Konservatorijā Nīderlandē, kā arī maģistra grādu Ritmiskās mūzikas konservatorijā Dānijā. Aizraušanās ar improvizēto mūziku un dažādi balss izmantošanas tehnikas veidi ir attīstījuši viņas personīgo skanējumu un skatījumu uz izpildījumu un veduši pie darba dažādos projektos Eiropā pop, folk, džeza un imrovizētajā mūzikā.

Būsiet dzirdējuši par grupu How town – Elīna ir šīs grupas dalībniece kopš 2012. gada un ar grupu izdoti četri albumi.

Par debijas albumu „Rezonanse” mūziķis Edgars Cīrulis raksta: „Definēt albuma kopējo žanru ir teju neiespējami un pat nesvarīgi, jo tas ir komponēts, šķietami nedomājot par atsevišķu elementu piederību kādam konkrētam stilam.

Eklektika caurstrāvo visas 24 minūtes — kontrabass satiek sintezatorus, vijīgas un gleznieciskas vokālās līnijas mijas ar efektiem bagātu ģitāras skaņu. Elīna arī nebīstas viscaur albumam izmantot ausij neierastas tekstūras un tembrus, kas piešķir albumam savdabīgu skanējumu.”

Elīnas Silovas skaņpasaulē palīdz ievest radoši un fantastiski mūziķi: Matīss Čudars (ģitāra, efekti), Lenarts Heindels (bass, sintezatori) un Ole Mofjels (sitaminstrumenti).