25. martā 73. dzimšanas dienā sveicam Eltonu Džonu, kurš nešaubīgi ir viens no visu laiku veiksmīgākajiem solo māksliniekiem.

Aizsācis savu muzikālo karjeru 1969. gadā, Eltons Džons sniedzis vairāk kā 4000 koncertu valstīs, kuru skaits pārsniedz 80. Viņa ieraksti pārdoti 250 miljonu lielā tirāžā, albumi 37 reizes ieguvuši zelta un 27 reizes platīna statusu, bet 58 singli iekļuvuši ASV Billboard top 40. Eltonam Džonam pieder arī visu laiku pārdotākā singla rekords ar dziesmu Candle in the Wind.

Šīsdienas jubilārs ieguvis neskaitāmus apbalvojumus un godalgas, to vidū piecas Grammy balvas, Grammy legend apbalvojumu, Tony balvu un "Oskaru", viņš ticis atzīts par labāko britu dziedātāju, iekļauts Rokenrola slavas zālē un Dziesmu autoru slavas zālē, ieguvis Kenedija Centra godalgu, Legend of Live balvu, 12 Aivora Novello apbalvojumus, kā arī bruņinieka titulu no Karalienes Elizabetes II.

Eltonu Džonu zinām arī kā visai izšķērdīga dzīvesveida cienītāju, kam tīk krāšņas balles, viņš slavens ar savām privātajām kolekcijām un rosīgu cīņu pret AIDS.