Frenks Sinatra. Izcils mūziķis, kurš 50 gadu darbības laikā ieskaņojis 1400 dziesmu un ar savu aktiera talantu atstājis paliekošas pēdas arī kinoindustrijā.

Frānsiss Alberts "Frenks" Sinatra dzimis 1915. gada 12. decembrī Hobokenā, ASV, miris 1998. gada 14. maijā Losandželosā. Viņš bija amerikāņu dziedātājs un aktieris, kura karjera ilga no 1939. līdz 1995. gadam.

Frenka Sinatras pazīstamākās dziesmas ir Strangers in the Night, My Way un New York, New York. Viņš dēvēts ne tikai ar amerikāņu, bet visas pasaules 20. gadsimta ievērojamāko dziedātāju.

Sinatras tēvam Mārtinam piederēja krodziņš, bet viņa mātei Natālijai, kas bija pazīstama ar iesauku "Dollija", bija galvenā loma ģimenē, kā arī lielākā ietekme uz dēla dzīvi un karjeru. Pēc kāda Binga Krosbija ieraksta noklausīšanās pusaudzis Frenks par savu aicinājumu sajuta populāru dziesmu dziedāšanu. Lai šo savu sapni īstenotu, Sinatra pievienojās kādam vietējam ansamblim ar nosaukumu Hoboken Four, kurš 1935.gadā bija uzvarējis tolaik populāra radio šova talantu konkursā. Ieguvusi godalgu, grupa tajā gadā ceļoja pa valsti koncertējot, bet tikai Sinatram vienīgajam no visiem dalībniekiem bija lielākas muzikālās ambīcijas, un viņš grupu drīz pameta.

Turpmākos pāris gadus Sinatra uzstājās kā dziedātājs kādā deju trupā un paretam uzdziedāja kaut ko radiopārraidēs. 1939.gadā Sinatru dziedam pamanīja un kā no jauna atklāja trompetists Harijs Džeimss.

Sinatras pirmais hits bija dziesma All or Nothing at All, kas ierakstīta 1939. gadā kopā ar Harija Džeimsa orķestri. Drīz vien viņš pameta orķestri un pievienojās Tomija Dorsija orķestrim, kur ieguva lielu popularitāti. 1943. gadā viņš pameta orķestri un sāka solo karjeru. Daudzi uzskata, ka viņš tika prom no orķestra ar mafijas palīdzību (uz šo stāstu balstīta neliela filmas "Krusttēvs" daļa). 1940. gadu beigās Sinatras ierakstu pārdošanas apjomi samazinājās un filmas, kurās viņš piedalījās, bija neveiksmīgas. Viss mainījās, kad Sinatra ieguva lomu filmā "No šejienes mūžībā". Filma bija par vakaru pirms slavenā 2. pasaules kara uzbrukuma Pērlharborai. Sinatra saņēma Amerikas Kinoakadēmijas balvu par šo lomu. Šajā periodā viņš izdeva daudzus veiksmīgus albumus.