Šoreiz raidījumā "Neakadēmiski" - džeza komponista un aranžētāja Kārļa Vanaga daiļrade, pārstāvēta vismaz daļēji, jo Kārlis Vanags ir autors ap 200 kompozīcijām un aranžijām, ietverot gan mūziku kamersastāviem, gan darbus bigbendam un pat simfoniskajam orķestrim.

Kārlis Vanags ir saksofonists, lielisks profesionālis aranžētājs un mūzikas pedagogs. Absolvējis maģistrantūru Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā, papildinājies Sibēliusa Mūzikas akadēmijā Helsinkos, Somijā. Šobrīd viņš ir mācībspēks Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas džeza katedrā un vada savu privāto apmācības programmu "Bigbendu skola".

Kā bigbenda vadītājs savu darbību Kārlis uzsācis 2007. gadā, izveidodams agrāk pazīstamo apvienību City Jazz Big Band.

Kopš 2012. gada Kārlis Vanags ir Latvijas Radio bigbenda muzikālais direktors.

Kā mūziķis, komponists un arī producents piedalījies ierakstā Mare Balticum ar Džeimsu Morisonu, "Latviešu Džeza svīta" Vol. 1 un Vol.2, bijusi līdzdalība albumā "R. Pauls | Opera", piedaloties maestro Raimondam Paulam un valsts kamerorķestrim Sinfonietta Rīga, kā arī "Bigbenda minimālisms" – zviedru komponista, aranžētāja un mūziķa Mata Holmkvista mūzikas albumā.

Radošie darbi turpinās ik dienas un jaunākais viņa kā komponista devums ir sadarbība ar Eiroradio Džeza orķestri Rīgā 2018. gada novembrī, kad, būdams džezmenis un bigbenada mūzikas autors, pārstāvēja Latviju vērienīgajā Latvijas Radio vadītajā starptautiskajā projektā Baltic Vibes.

Neakadēmiskajā laikā skan Kārļa Vanaga kompozīcijas: "Ceļā", aranžijas Gijas Kančeli melodijai "Labdarība" un Raimonda Paula sacerējumam "Druē dziesmiņa" no mūzikla "Māsa Kerija" un paša radītās oriģinālkompozīcijas "Svētku priekšvakarā" un Rythms of Nature.