Etnodžeza apvienība "Patina" dziesminieces Birutas Ozoliņas vadībā dzima 2003. gadā, tautas melodijas no Latgales un citiem Latvijas novadiem ietērpjot mūsdienīgos aranžējumos.

Grupas oriģinālmūzika sakņota latviešu muzikālajās tradīcijās. Raksturīgais tautas dziedāšanas stils, raksturīgās skaņkārtas un ritmika te apvienota ar džeza mūzikas kompozīcijas principiem – harmonizāciju, instrumentālām improvizācijām, skaņdarba formas veidošanu.

Savu debijas albumu "Patina", kuru klausāmies šobrīd, grupa izdevusi 2006. gadā, kam sekojuši arī citi ieraksti; tāpat "Patina" piedalījusies festivālos Francijā un Krimā, Saulkrasti Jazz, Rīgas Ritmi un citos.

"Esmu laimīga, ka varu nodarboties ar to, ko vēlos. Folkloras kustība ir gājusi plašumā. Katrs tajā atrod to, kam atvērta viņa sirds. Tautas mūzika iedvesmo, atraisa mūsu radošo fantāziju. Savukārt mēs to apveltām ar savu muzikālo pieredzi un dodam tai jaunu ietērpu. Tas, ko mēs esam pasākuši dēvēt par pasaules mūziku, lielākā mērā raksturo tās radītāja individualitāti nekā vietu, no kurienes viņš nācis," - tā pirms vairākiem gadiem kādā sarunā sacīja Biruta Ozoliņa.