Neakadēmiskajā pusstundā ieklausāmies ne tikai pavisam jaunā ierakstu albumā, bet arī nesen dzimušā sadarbībā. Proti, mūzikā tiekas dziedātāja Arta Jēkabsone un dziedātājs Ēriks Leithauzers.

Berlīnietis Ēriks Rīgas džeza ļaudīm jau nedaudz pazīstams - viņš panākumus guva Riga Jazz Stage, bet abi pirmo reizi satikās Montrē džeza festivālā 2016. gada vasarā. Jau tajā brīdī abi sajutuši muzikālu saikni un interesi veidot muzikālus projektus kopā.

2017. gada vasarā abi tikās dažos eksperimentālos koncertos Rīgā un Berlīnē un pēc koncertiem Rīgā abi jau devās uz Ata Freiberga studiju ieskaņot pirmos 4 skaņdarbus.

Nākamos skaņdarbus abi ierakstīja Ņurjokā, kur studē Arta Jēkabsone. Ieraksti noritēja gan viņas skolas studijā, gan pie viņas vokālās pasniedzējas Kate Baker mājas studijā Ņūdžersijā.

Bet kā nu bez starpgadījumiem, un par vienu no tiem stāsta pati Arta: "Aizbraucām pie Keitas vēlā pēcpusdienā.

Pēc pusnakts, kad bija jābrauc mājās, Keita mūs izlaida stacijā, taču lija lietus un naktī neviens vilciens vairs negāja… Vilcienu grafiks internetā nebija samainīts! Tā sākās mūsu piedzīvojums, lai tiktu atpakaļ uz pilsētu. Arī telefonu baterijas bija nosēdušās...

Stacijas nosaukums ir Highland Avenue Station, kurai par godu nosaukta mūsu albumu pirmā dziesma.”

Arta Jēkabsone atklāj, ka visa albuma mūzika ir improvizācija - neviena dziesma nav tikusi sagatavota ieriekš, izņemot vienu. Piemēram tituldziesma Yesterday Still Lies Between The Floarboards  ir divu dzeju savienojums. Artai somā bijušas divas dzejas grāmatas – Imanta Ziedoņa dzeja angļu valodā un Rūpi Kaue – un katrs dzied šajā dziesmā cita autora dzeju."

Artas Jēkabsones un Ērika albums Yesterday Still Lies Between The Floorboards izdots ar Šveices ierakstu kompānijas Unit Records gādību, un, kā Arta raksta, šī sadarbība ir tikai pašā iesākumā un noteikti varēsim vēl ko sagaidīt no šīm divām balsīm.

Ar šo mūziku abi mākslinieki nupat pabijuši divu nedēļu koncerttūrē Vācijā un Somijā. 

"Tas bija maģiski, ilgu stundu braucieni ar vilcieniem, nokavēti vilcieni, skrējiens, skaists un silts rudens, viesošanās skaistajās Vācijas pilsētās, sen nesatiktu draugu redzēšana un jaunu cilvēku iepazīšanas un tam visām pāri 10 skaisti koncerti," sajūsmu neslēpj Arta.

"Katrs vakars bija atšķirīgs no iepriekšējā un savā ziņā īpašs. Cilvēki klausījās un bija ļoti atbalstoši un novērtēja ko darām. Atskaņot šo mūziku dzīvē ir pavisam  kas cits, tas prasa izkāpšanu ārā no savas komforta zonas, katru reizi būt tieši šajā brīdī un fokusētām, kā arī ļoti liela uzticības sajūta un paļāvība vienam uz otru.

Ar Ēriku ir ļoti viegli strādāt, jo viņa muzikālās idejas lido, tāpat arī manas.

Mēs spējam atrast kopīgu valodu un vienotu vīziju, neskatoties uz to, ka katram no mums ir citādāka dzīves uztvere un pieredze.”