Šoreiz raidījums "Mūsu leģendas" rit dubultjubilejas zīmē: 17. martā daudzi Latvijas dejotāji deviņdesmitajā gadskārtā atcerējās horeogrāfu Uldi Žagatu, bet 1. aprīlī viņa dibinātajam profesionālajam tautas deju ansamblim "Daile" būtu piecdesmit.

"Ar tādu pompu, ar tādu negaidītību kā Žagata neviens cits nav pratis "uzlikt deju uz laukuma”, savlaik rakstījis Eriks Tivums par enerģisko fantāzijas lielmeistaru, kurš skatuves dejai veltījis 50 gadus. Ilgus gadus bijis Deju svētku virsvadītājs, Goda virsvadītājs - kopš 11. svētkiem.

Pārraides gaitā uzklausām Jāni Ērgli, Aleksandru Kolbinu, Gundegu Juraševski un Rolandu Juraševski, bet visupirms mērojam ceļu pie Ingrīdas Saulītes, kura, "Klasiku" gaidot, sagatavojusi kādreizējā kolēģa rakstisku portetu...

Ulda Žagatas košākie teicieni

* "Sīkstums, neatlaidība – šos jēdzienus noteicu sev par likumu!”

* "Vienmēr esmu teicis: dejas pamatā ir laba mūzika. Ja tā pārņem savā varā, deja rodas kā pati no sevis.”

* "Tā ir mana galvena prasība visiem ansambļa dalībniekiem – raidi vai vadi mēģinājumos, bet iegūsti tādu atraisītību un vieglumu kustībās, lai tava deja koncertos paceltu skatītājus uz prieka viļņa!”

* "Mans galvenais princips dzīvē ir bijis: uzvarēt sevi, piespiest sevi strādāt. Jo tas ir visgrūtākais.”

* "Katra deja ir stāsts un kustībai jāļauj dejotājam šo stāstu izstāstīt.”

"Visa mana dzīve gājusi caur dejotprieku. Bet būt uzticīgam visu mūžu dejai – tas bijis manas dzīves augstākais piepildījums".