Kad 1957. gadā kinožurnāla “Padomju Latvija” skatītājiem tika paziņots par Rīgas estrādes orķestra darbības uzsākšanu, kā pirmā šī orķestra soliste tika pieteikta apburošā un graciozā dziedātāja, liriskā soprāna īpašniece Valentīna Butāne, kuru 9. maijā atcerējāmies 85. jubilejā.

Valentīna dzimusi 1929. gadā 9. aprīlī, bet pēc 12 gadiem pasaulē nācis viņas jaunākais brālis Pēteris Butāns, kuru šodien pazīstam kā lielisku komponistu.

Daigas Mazvērsītes veidotā raidījuma "Mūsu leģendas" pamatā - intervija, kas ierakstīta gandrīz pirms 10 gadiem, ciemojoties pie Valentīnas Butānes Dobelē.

Intervijā viņa stāsta par dzīvi, mūziku, Daugavpilī aizvadīto bērnību, mīlestību uz dziedāšanu (savulaik viņai pareģota operešu dziedātājas nākotne) un dejošanu, kā arī saviem laikabiedriem - sevišķi jau agrīnās estrādes jomā, kur Butānes devums ir zelta vērts. Jo tieši Valentīna savā liegajā, liriskajā balsī iemūžinājusi Elgas Igenbergas, Ringolda Ores, Raimonda Paula un citu estrādes žanra celmlaužu dziesmas, padarot tās par īstiem šedevriem.

"Atceros pirmās Raimonda Paula dziesmas – "Neaizsūtītā vēstule" un vēl daudzas, arī tādas skumjas. Bet man tās skumjās dziesmas ļoti piestāvēja," atceras dziedātāja Valentīna Butāne.