Erudītais muzikoloģijas profesors Jānis Torgāns mums piedāvā drusku mazāk ierastu tematu, kas pieder tiem, kuri faktiski ir neizsmeļami...

Savas mūzikas stundas epicentrā profesors cēlis mežu. Mežu kā mūsu senču dzīves vietu, kā pasaules izjūtu un teiksmas, kurām mežs ir īstā mājvieta. "Bieži vien visi brīnumi, burvestības notiek tieši uz meža fona. Īpaši tas raksturīgs Eiropas tautām - protams, tām, kuru mītnes vietu ieskauj meži. Jo tuksnesī par mežiem taču neviens nesapņo, savukārt tautām, kas dzīvo pie jūras, ir gluži cita vērtību izpratne un dzīves uztvere - tām galvenais dabas elements un simbols ir jūra. Bet mums, latviešiem, mežs ir vieta, kas pievelk, vieta, kas vilina. Kur cilvēks var būt atklāts pret sevi, būt kopā ar sevi. Mežs - tā ir vieta, kur beidzot valda miers no stresa un visām ķēmībām. Tomēr mežā notiek arī ne visai labas lietas, tāpēc skaņdarbu virknē esmu rindojis ļoti dažādus opusus..."

Šajā raidījumā skan:

* Antonīna Dvoržāka simfoniskās poēmas "Meža balodis" fragments (BBC Skotu simfoniskais orķestris Ilana Volkova vadībā)
* Jāzepa Vītola kora balāde "Dūkņu sils" (kamerkoris Ave Sol ar diriģentu Imantu Kokaru)
* Frīdriha Zilhera dziesma "Loreleja" ar Heinriha Heines dzeju (Leipcigas Radio vīru koris)
* Roberta Šūmaņa dziesma "Meža sarunas" (Barbara Bonija un Vladimirs Aškenazi)
* Franča Šūberta dziesmas "Meža ķēniņš" versija klavierēm, ko veidojis Francis Lists (Hatia Buniatišvili)
* Dmitrija Šostakoviča 14. simfonijas 3. daļa (solisti - Jevgēņija Celovaļņika un Jevgēņijs Ņesterenko, Maskavas filharmoniskais orķestris, diriģents Kirils Kondrašins)
* Ādolfa Skultes kordziesma "Meži žalc" (kamerkoris Ave Sol un Imants Kokars)
* Mikolajus Čurļoņa simfoniskās poēmas "Mežā " fragments (Lietuvas Nacionālais simfoniskais orķestris un diriģents Jozs Domarks)