Priekšvēlēšanu laika finiša taisnē arī "Klasikā" ienāk "Mērnieku laiki" – četri raidījumi, kuros "Klasika" dosies izbraucienā pa četriem Latvijas vēsturiskajiem novadiem, lai palūkotos, kā klājas kultūrai ārpus Rīgas. Tur, kur dzīvo otra puse Latvijas iedzīvotāju ar savām vēlmēm, iespējām un cerībām!

Ar saviem kultūras lauka kopējiem un nereti viņu paveiktiem brīnumiem un brīnumiņiem, kas to pārstāvēto pilsētu, tās apkārtni, un visu novadu padara neatkārtojamu un pievilcīgu – pašiem un arī ciemiņiem. Vai arī – otrādi: kur vienaldzība pilsētas sejā ievilkusi neglītas grimases, bet birokrātiskie šķēršļi liedz efektīvu risinājumu. Sastaptajiem cilvēkiem jautāsim, kuras ir viņu iecienītākās kultūrvietas vai notikumi, ko novada kultūrainā gribētos uzlabot un ko ļaudis sagaida no jaunās vietvaras.

Mūsu pirmais ceļojums būs uz vairākām Vidzemes pilsētām apmēram 100 km rādiusā ap Rīgu – maršrutā Saulkrasti, Sigulda, Cēsis, Limbaži, Valmiera un – Jūrmala.

Raidījuma galvenie varoņi: Reiņa Kaudzītes namiņa tagadējā saimniece, brāļu Kaudzīšu novadniece Ilva Erkmane, Saulkrastu kultūras centra vadītājas vietniece Beāte Barčevska-Mukāne, Siguldas koncertzāles "Baltais flīģelis" direktors un dažādu mākslas projektu vadītājs, bijušais vokālās grupas Cosmos dalībnieks Juris Lisenko, kultūras centra "Siguldas Devons" vadītāja Jolanta Borīte, Cēsu Kultūras centra vadītāja Zane Neimane, Cēsu izstāžu nama direktore Nata Livonska, pianiste, ērģelniece un pašvaldīības deputāte Lelde Krastiņa, Vidzemes kamerorķestra čelliste Ilze Petrovska, Ausekļa Limbažu teātra režisore Inta Kalniņa, režisors Reinis Suhanovs, Jūrmalas teātra aktieri Mārtiņš Kagainis un Ģirts Alsters, kā arī Jūrmalas pašvaldības Kultūras nodaļas vadītāja Agnese Miltiņa, kuru uz sarunu aicinājusi Inga Saksone.

Paldies visiem raidījuma dalībniekiem un arī tiem, kuru sacītais laika ierobežojuma dēļ palika ārpus ētera, bet ir atrodams ŠEIT!