Šoreiz par Rīgas Svētā Pētera baznīcu. Nama liktenis ir Saeimas deputātu rokās: drīzumā uzzināsim, vai baznīca nonāks Latvijas evaņģēliski luteriskās baznīcas (LELB) pārziņā, vai paliks nenoteiktā statusā, bet faktiski Rīgas domes pārziņā, kā tas bijis līdz šim.

Sarunbiedri:

Rīgas Svētā Pētera baznīcas pārvaldes direktora vietniece Una Jansone,
Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas priekšsēdētājs Arvils Ašeradens,
Rīgas domes deputāts Dāvis Stalts,
LELB arhibīskaps Jānis Vanags,
LELB virsvaldes sekretārs Romāns Ganiņš,
mākslas vēsturnieks Ojārs Spārītis,
dramaturgs Matīss Gricmanis.

Kam īsti būtu pēc taisnības piederīga Rīgas Pēterbaznīca? Vai iespējama baznīcas un pašvaldības konstruktīva sadarbība? 

Pēterbaznīca beidzamos piecdesmit gados izcēlusies ar spēcīgu, palaikam ekstravagantu māksliniecisko darbību: izstādes, koncerti, citādi pasākumi. Ja mainīsies saimnieks, droši vien mainīsies arī saturs?

Vācijas Bundestāgs ieplānojis iespaidīgu naudu Pēterbaznīcas atjaunotnei — tie esot vairāki desmiti miljonu. Kas par to zināms raidījuma dalībniekiem no LELB un Rīgas domes?

Vai ir pazīmes, ka salīdzinoši jaunā Rīgas dome patlaban ir ieinteresēta attieksmi pret Pēterbaznīcu mainīt uz aktīvāku?

Mazliet attālinoties no šodienas, raidījuma gaitā paskatāmies uz Pēterbaznīcas pagātni — arhibīskaps Jānis Vanags dod skici par Reformācijas laikiem. Pēc tam Ojārs Spārītis īsi raksturo Pēterbaznīcas pašreizējo stāvokli. 

Vai cilvēki vispār pamanīs, ka Pēterbaznīcai mainījies saimnieks? Kādas būs Pēterbaznīcas likumprojekta turpmākās gaitas? Ar interesi gaidām, ko lems Saeima.