LR3 “Klasika” ēterā atgriežas “Meistars Knehts” – sarunas par kultūrpolitiku. Raidījums dzima 90. gadu vidū un nu pēc pārtraukuma atgriežas pie klausītājiem, godinot Hermaņa Heses “Stikla pērlīšu spēles” galveno varoni Jozefu Knehtu, kurš, būdams spēles maģistrs, zināja visu par to, kā spēlēties ar kultūras saturu un vērtībām.

Šīsreizes sarunas tēma – kā kultūras jomā kvalitatīvi sadzīvot ar Covid-19 pandēmijas situāciju, un atspēriena punkts ir otolaringologa Dina Sumeraga teiktais sarunā ar Gundu Vaivodi pērnā gada beigās – mazāk biedējošu ziņu virsrakstu un nāves lapiņu, vairāk mākslinieciska mierinājuma visiem.

Raidījumā sarunājamies ar “Hanzas perona” vadītāju Ievu Irbinu, Latvijas Muzeju biedrības valdes locekli Elīnu Vikmani, Dailes teātra direktoru Juri Žagaru un Rīgas kamerkora Ave Sol diriģentu Andri Veismani. Mūsu sarunbiedres ir arī Kultūras ministrijas valsts sekretāre Dace Vilsone un Slimību profilakses un kontroles centra Komunikācijas nodaļas vadītāja Ilze Arāja.

Laikā, kad klātienes sarunas nav iespējamas, mēģinām inscenēt diskusijas sajūtu attālināti.

Galvenās saruntēmas – resoru sadarbība ar kultūras jomas cilvēkiem, lietišķu diskusiju ierosināšana, ātro (antigēnu) testu iespējamā izmantošana teātros un koncertzālēs, simtprocentīga paļaušanās uz epidemiologu ieteikumiem, muzeji kā viena no visdrošākajām kultūras vidēm, iespējamu izņēmumu nepieļaušana, kultūras cilvēku prioritāra vakcinēšana. 

Raidījumu veido Māra Rozenberga un Orests Silabriedis.