Kāpēc Lielbritānija? Vai ir sarežģīti iestāties kādā no Lielbritānijas mūzikas augstskolām? Kādi ir galvenie šķēršļi un kā tos risināt? Vai Brexit ir izmainījis ārvalstu studentu iespējas šajā valstī, un kas no Lielbritānijā iegūtās pieredzes būtu noderīgs Latvijai?
Latvijas Radio 3 "Klasika" sāk ciklu "Mana pieredze Latvijai", kura trijos raidījumos centīsimies izzināt ārzemēs strādājošo un arī studējošo profesionālo mūziķu iespējas darba tirgū, kā arī pieredzi, kas noderētu Latvijai – gan tiem jaunajiem māksliniekiem, kuri vēlētos mācīties ārvalstīs, gan arī Latvijas kultūrpolitikai un tās veidotājiem. Cikla pirmajā raidījumā pievēršamies Apvienotajai Karalistei, ar kuras mūzikas dzīvi gan studējot, gan arī strādājot bijis saistīts jo daudzu Latvijas mākslinieku radošais ceļš.
Šajā raidījumā tiekamies ar čellisti Kristīni Blaumani, koncertējošu mākslinieci, čellu grupas koncertmeistari Londonas Filharmoniskajā orķestrī, Londonas Karaliskās mūzikas akadēmijas profesori, pianisti Diānu Ketleri, pianistu Reini Zariņu un vijolnieci Kristīni Balanas. Mūsu sarunas dalībnieki ir arī šobrīd studējošie jaunie mākslinieki: čellists Silvestrs Juris Kalniņš un sitaminstrumentālists Vilhelms Patriks Skābardis – abi Londonas Karaliskās mūzikas koledžas studenti, kā arī akordeoniste Alise Siliņa, kura šogad turpinās mācīties Londonas Karaliskās mūzikas akadēmijas 2. kursā.
Katram mūziķim ir sava, īpaša emocionāla un radoša pieredze, ar ko pilnībā varēsit iepazīties "Klasikas" vakara programmās – mākslinieku "Londonas stāstos".
Sarunas teksta formātā lasāmas portālā lsm.lv.
Ieteikt
Latvijas Radio aicina izteikt savu viedokli par raidījumā dzirdēto un atbalsta diskusijas klausītāju starpā, tomēr patur tiesības dzēst komentārus, kas pārkāpj cieņpilnas attieksmes un ētiskas rīcības robežas.
Pievienot komentāru
Pievienot atbildi
Lai komentētu, ienāc arī ar savu draugiem.lv, Facebook vai X profilu!
Draugiem.lv Facebook X