"Man ir tā laime strādāt kopā ar cilvēkiem, kas ļoti vēlas dziedāt," atzīst raidījuma "Mana mūzika" šīsreizes viešņa - pedagoģe un kordiriģente Zaiga Lazdiņa-Radziņa, kura savu ikdienu nu jau vairākus gadu desmitus pavada Em. Dārziņa mūzikas skolā, mācot jaunākajām klasēm solfedžo.

Viņas vadībā šo priekšmetu apguvuši daudzi jo daudzi šobrīd nozīmīgi mūziķi, kuru vidū - Kaspars Ādamsons, Indulis Cintiņš, Reinis Sējāns, Edgars Raginskis, Jānis Strazdiņš, Roberts Ošiņš, Mārtiņš Circenis, Elīna Endzele, Liene Kļava, Dace Zābere, Jānis šipkevics, Valdis Butāns, Mārtiņš Ozoliņš, Elīna Bērtiņa, Artis Orubs, Orests Silabriedis, Ints Teterovskis, Jānis Pauls, Arturs Gailis, Ieva Zeidmane, Jānis Ozols, Ralfs Šmīdbergs, Lauris Goss, Aurēlija Šimkus.

Bet ārpus pedagoģijas Zaiga aizrautīgi kopj senioru kordziedāšanas tradīcijas. Šogad viņas vadībā koris "Erelbe" ieguva Dziesmusvētku Lielo balvu senioru koru kategorijā.

Katru savu dzīves posmu, kas sasitīts ar darbību kādā kolektīvā vai ar īpašiem notikumiem un satiktiem cilvēkiem, Z.Lazdiņa varētu raksturot ar atmiņā spilgtāk palikušu skaņdarbu. Tas gan nenozīmē, ka tā ir viņas visu laiku mīļākā mūzika, tas ir tikai pavadošais fons atmiņā palikušajām dzīves bildēm.

Par bērnību domājot, Zaiga to uztver kā vārtus uz savu sakņu meklējumiem. Šogad izteiktāk nekā citus gadus to pastiprināja iesaistīšanās projektā "Mans tautastērps", kam viņa pati rakstījusi arī himnas mūziku.

Dzimusi un augusi Durbē, bet sevi sajūt nākam no Rucavas, kur dzimuši un dzīvojuši senči. Bērnībā Zaigai bija iespēja piedalīties īstos tautiskos rituālos, kādus pētnieki pieskaita gadsimtu senām tradīcijām. To dzird dziesmā "Es jauna būdama" grupas "Tautumeitas" izpildījumā.

Mūzikas vidusskolas spožākais skaņu plaiksnis Zaigai saistās ar Liepājas mūzikas vidusskolas kora koncertu Ligitas Meķes un Jēkaba Ozoliņa vadībā, kur sagatavojuši padomju laikiem neiedomājamu populārās un džeza mūzikas koncertu.

Dziesmas Hello, Dolly izpildījuma laikā jaunieši nedaudz sajutušies kā disidenti!

Pēc augstskolas absolvēšanas reizē ar darbu Dārziņskolā Zaiga uzsāka koru vadīšanu - vispirms Rīgas 1. ģimnāzijas kori, pēc 5 gadiem Lauksaimniecības akadēmijas Mežsaimnieku kori. No tiem laikiem vislabāk atmiņā palicis "Mednieku koris" no K.M.Vēbera "Burvju strēlnieka", ko šogad atmiņās atsauca Saksijas Šveices klinšu brīvdabas estrādē skatītā izrāde.

Ilgus gadus Zaiga dziedājusi Rīgas Latviešu biedrības kamerkorī "Austrums", kur pūlējusies sevi pieradināt mūsdienu mūzikai, tomēr, kā šodien pati ironiski piezīmē - tālāk par Bahu savā mūzikas mīlestībā neesot tikusi...

15 gadus vadus Zaiga vada vokālo grupu "Freska" -  sākuši kā barbershopstila ansamblis, šobrīd jau izpilda renesanses laika mūziku, bet skatēm Zaiga aranžē latviešu tautas dziesmas.

Zaiga ir arī kora "Erelbe" mākslinieciskā vadītāja un diriģente. Viņas vadībā koris piedalījies Pasaules koru olimpiādē (zelta un sudraba diplomi), Eiropas koru olimpiādē (sudraba medaļa). Betšogad, kā jau teikts, "Erelbe" ieguva Lielo balvu koru dziesmu karos senioru kategorijā...

Zaigas Lazdiņas-Radziņas mūzikas izvēle:

"Es jauna būdama" - "Tautumeitas", "Auļi"
Hello, Dolly - Luijs Armstrongs
Mednieku koris no K.M.Vēbera operas "Burvju strēlnieks"
Latviešu tautas dziesma "Mēs bijām trīs māsiņas" Zaigas Lazdiņas-Radziņas apdarē
Jans Sandstrēms - "Es skaistu rozi zinu"
Johans Sebastiāns Bahs - Motete Lobet den Herrn, alle Heiden BWV 230
"Aija" Fricis Bārda / Zaiga Lazdiņa-Radziņa
Jozefs Mors / Francs Grūbers - "Klusa nakts, svēta nakts" vokālās grupas Cosmos apdarē
Hallelujah - Leonards Koens