"Kad mācījos pirmajās klasēs, man ļoti, ļoti patika obojas skaņa - arī filmās mani sevišķi uzrunāja skaņu celiņi, kur skanēja oboja, tikai nezināju, kā šo instrumentu sauc," raidījumā "Mana mūzika" bērnības atmiņas atklāj Liepājas Simfoniskā orķestra direktors, klarnetists Uldis Lipskis.

"Savam blokflautas skolotājam, vēlākajam Ogres Mūzikas skolas direktoram Guntim Pļavniekam teicu, ka gribu spēlēt melnu taurīti ar baltām klapēm. Viņš mani aizveda pie Gunāra Kļaviņa.

Pirmajā brīdī atšķirību nemanīju - domāju, neesmu vēl tik labi uztrenējies, lai mans instruments sāktu skanēt kā oboja. Pagāja pusgads, kamēr man kļuva skaidrs, ka klarnete nekad neskanēs kā oboja...

Taču šajā laikā jau biju paspējis iemīlēt klarneti un mūziku, ko skolotājs piedāvāja. Tur nebija vairs domas - meklēt iespējas mācīties par obojistu. Jo Gunārs Klaviņš, tāpat kā daudziem citiem saviem audzēkņiem, arī manā dzīvē nospēlēja ļoti lielu lomu - viņa mīlestību uz mūziku, klarneti un mūziķa profesiju pārmantoju ļoti tiešā veidā."