Vairāku start-up dibinātāja, koprades telpas The Mill līdzdibinātāja un savulaik kaislīgā korī dziedātāja Anna Andersone raidījumā "Mana mūzika" stāsta par savām koristes gaitām Ekonomikas augstskolas korī neaizmirstamās diriģentes Ilzes Štālas vadībā, par uzņēmēja gēnu latviešos un latgaliešu saknēm, kas koncertuzvedumā "Rakstiem un skaņai" modinājušas atmiņas par vecvecākiem Latgalē, par Arvo Perta mūzikas maģiju un pieskārienu nozīmi ikdienā un mūzikā...

"Beidzamos piecus gadus darbojos start-up jomā - lielākoties tie ir jauni dažādu tehnoloģiju uzņēmumi, kas vēlas startēt pasaules mērogā. Esmu viena no pirmajām start-up sievietēm Latvijā, kuru nebūt nav daudz," stāsta Anna un labprāt paskaidro, kas īsti ir start-up: "Tas ir mazs uzņēmums, kas sākas ar pāris cilvēkiem-līdzdibinātājiem, kuriem ir inovatīva ideja un kuri vēlas sasniegt pasauli kā savu mērķa tirgu un kuriem nav ierobežojumu izaugsmei. Latvijā tie vairāk ir jauni cilvēki, kuri jaunas idejas pieņem pirmie un vieglāk."

Vai biznesa sanākšanās iznāk runa arī par citām lietām, piemēram, mūziku? "Noteikti! Mūzika mūs visus vieno, tā ir svarīga sastāvdaļa. Starp citu, arī mūzikas start-up Latvijā šobrīd ir ļoti daudz."

Bet mūzikas saraksta augšgalā Anna likusi grupu "Hospitāļu iela" - zinātāji atcerēsies, ka Anna krietnu laiku bija šīs grupas dalībniece. "Tas bija brīnišķīgs posms manā dzīvē - pieci gadi koncertēšanas, mēģināšanas un daudz kā laba paveikta."

Un te, lūk, dažas atziņas, ko Anna pauž sarunas gaitā...

Pieskārieni

Pieskāriens man ir aktuāla tēma. Pirms pusotra gada izdomāju ideju par īpašu apģērbu pieskārieniem. Secināju, ka pasaulē nekā tāda nav. Pirms pāris mēnešiem kopā ar savu partneri esam palaidušas pasaulē apģērbu pieskārieniem, un mūsu mērķis - atgādināt, ka pieskāriens ir kas ļoti, ļoti svarīgs, tas palīdz izvadīt stresa hormonus, rada mīlestības un labsajūtas hormonu, palīdz uzticēties, sajust vienam otru.

Pieskāriens ir nozīmīgs jebkurās attiecībās. Jebkurā posmā.

Deja

Man ļoti patīk dejot. Dejoju arī ar savām mazajām meitām mājās. Arī ballītēs, koncertos. Man vīrs ir "izbijis" dejotājs - tam ir savi plusi un savi mīnusi. Kad viņš dejo, tad tas ir pa īstam. Ar to viņš mani savaldzināja - ka ļoti labi dejo. Viņš juta manas kustības. Saskaņa dejā - tas ir kas TĀDS...

Mūzika

Mūzika, tāpat kā mīlestība, palīdz tikt cauri visām grūtībām.

Neesmu mācījusies mūzikas skolā, ko savam tētim esmu šad tad pārmetusi -  jo viņš savukārt ir tajā mācījies. Un viņš šajos brīžos saka tā: nē, toreiz, mācoties mūzikas skolā, apsolīju sev, ka savam bērnam to nekad nenodarīšu...

Tā nu mūzikas skolā neesmu mācījusies, bet mana pieredze ar ansambli un koriem bijusi tik pozitīva, ka gribētos dziļāk šo jomu pārzināt. Taču viens ir skaidrs: mūzikas apgūšanas procesam jābūt tādam, lai to darītu ar prieku un entuziasmu. Esam atraduši mūzikas skolu, kurā tas ir iespējams! Vecākā meita mācās ģitārspēli, jaunākā grib mācīties vijoli. Mūzika ir jāmācās, jo tā attīsta visu - smadzenes, matemātisko domāšanu. Tas ir kas neaizstājams! Bet gribu, lai tas notiek ar prieku. Tāpēc svarīga ir pieeja. Abas meitenes mums muzikālas, viņas redz, kā es arī šad tad dziedu.

Beidzamo pāris gadu laikā esmu pati sarakstījusi pāris dziesmu.

Sieviete start-up pasaulē

Tas ir izaicinājums, bet galvenokārt - izaicinājums savā galvā. Mani neviens nekad nav diskriminējis, tētis vienmēr bijis liels atbalsts, un mamma rādījusi drosmes un uzņēmības paraugstundas, tā ka barjeras, kas manī mīt, esmu iemācījusies pārkāpt. Citām, iespējams, ir grūtāk.

Ir stereotipi, ka start-up industrija nav domāta sievietēm, ka tas ir sarežģīti un nav interesanti. Tā nav patiesība!

Sievietēm ir jābūt šajā industrijā!

Bailes un mīlestība

Morcheeba dziesma Fear and Love ir mana un mana vīra kāzu albumā - jā, jā, mēs tādu izveidojām! Dziesma vēsta par to, ka bailes var iznīcināt mīlestību, savukārt mīlestība izdzēsīs bailes. Tam es ļoti ticu - ja ir liela mīlestība, tad visas bailes tiek aizdzītas projām. Bet, ja mūsos ir bailes, tās iznīcina visu. Ja tās ir, nevaram neko radīt, nevaram mīlēt.

Bailes un ierobežojumi, kas galvā, ir tas melnais spēks, pret kuru jācīnās ar mīlestību.

Annas Andersones mūzikas izvēle:

1. Hospitāļu iela - Naturāls
2. Latgaliešu tautas dziesma “Tymsā mani tautys veda” Ilonas Rupaines apdarē
3. The doors - Touch me
4. Kings of Convenience - I'd rather dance than talk with you
5. Mārtiņš Brauns, Māra Zālīte - Veltījums
6. Daft punk - Touch
7. Morcheeba - Fear and love
8. Florence and the machines - You’ve got the love
9. Nouvelle vague - Love will tear us apart
10. Gala - Freed from desire
11. Latgaliešu tautas dziesma - Pī Dīveņa gari galdi no koncertizrādes "Rakstiem un skaņai" (cikls "Latvijas gredzens")
13. Arvo Part - Magnificat