"Brīžos, kad man ir nepieciešama mūzika, es izvēlos sev zināmu mūziku – gluži kā medikamentus, zinot, kāda mūzika attiecīgā brīdi ir nepieciešama. Savukārt jauna mūzika pie manis nāk lēnām. Bet ja tā tiek atrasta, tad tiek iekļauta manā sarakstā uz palikšanu," atzīst Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas Sirds ķirurģijas nodaļas vadītājs un Rīgas Paula Stradiņa universitātes Ķirurģijas katedras profesors Pēteris Stradiņš, kuru uz muzikālu sarunu aicinājusi Inta Zēgnere.

Viņa plašajā kolekcijā ir gan vecais roks no 60. un 70 gadiem, gan klasiskā mūzika un pasaules mūzika, gan arī muzikāli suvenīri,  kas iegādāti ārvalstu braucienos. Albumiem ir speciāli izgatavotas atvilktnes, kur tie ir labi pārskatāmi, bet, protams, ir arī ieraksti citos formātos.                             

Sarunā ar viesi noskaidrojas, ka profesors Pēteris Stradiņš pats konstruējis elektrisko ģitāru, bet astoņdesmitajos gados strādājis par dežurantu Rīgas Domā, kas tolaik bijusi koncertzāle. Kopš tā laika viens no viņa iemīļotākajiem instrumentiem ir ērģeles, kuru skanējums jāizjūt klātienē.

Runājam arī par ģimenes muzikālo pieredzi, ko ietekmējis gan brālis, gan arī tēvs, slavenais akadēmiķis profesors Jānis Stradiņš.         

Pētera Stradiņa mūzikas izvēle:

Benny Andersson – The Day Before You came (2017) / Benijs Andersons

Pink Floyd – Set The Controls For The Heart Of The Sun no albuma A Saucerful Of Secrets (1968)

Louis Armstrong Down By The Riverside (1998) / Luijs Armstrongs un The Sy Oliver Choir

Félicien Brut – Montmartre – La Complainte De La Butte no albuma J’ai deux amours – The Paris Album (2022)   

Erik Satie – 6 Gnossiennes

Jean Ives Thibaudet Gnossienne Nr.1 (2003)

Jethtro Tull – Boureé – Stand Up (1969)