"Klusums man ir svarīgs. Tajā pavadu daudz laika. Mūzikai manā dzīvē ir vairāk darba nozīme. Iešanas nozīme," saka režisors Ģirts Ēcis, kurš šonedēļ ir raidījuma "Mana mūzika" viesis.

"Visu laiku kaut ko klausos. Latvijā, ejot uz darbu un no darba ejot mājās - tā ir stunda turp un stunda atpakaļ - klausos "Klasiku". Maskavā ir Radio Jazz - ļoti labs. Taču tik labu radio kā "Klasika" Krievijā neesmu sastapis - ar to informācijas daudzumu, ar inteliģento attieksmi pret klausītāju, arī ar inteliģento kritiku un sarunām... Tas veicina domāšanu par kaut ko svarīgu. Man tas ir nepieciešams, un es to izmantoju." 

Pavisam nesen - 23. martā - Jaunā Rīgas teātra Lielajā zālē pirmizrādi piedzīvoja viņa iestudējums franču dramaturga Žeralda Sibleirasa lugai “Papelēs šalko vējš”, kas teātrī skatāma ar nosaukumu "Lidojošā klusuma darbnīca", bet vēl aizvien viņa radošā dzīve rit gan Latvijā, gan Maskavā...

Līdztekus argumentētam formulējumam, kālab raidījumam izraudzīta tā vai cita mūzika un kā notiek skaņdarbu un mākslinieku izvēle paša veidotajām izrādēm, režisors neslēpj, ka dzīvos koncertus apmeklē nelabprāt: "Es ļoti reti eju uz dzīvajiem koncertiem. Ja pabeidzu darbu, labprātāk eju mājās un aizslēdzu durvis...

Nevaru izturēt cilvēku pūli - arī lielajās izrādēs, kur piecsimt, septiņsimt skatītāju, nejūtos labi. Pārāk daudz cilvēku!

Šajā ziņā Maskavā jūtos daudz brīvāk, jo cilvēku daudzums tur ir tik liels, ka tas jau kļūst bezpersonisks, līdz ar to arī pats jūtos bezpersonisks. Savukārt Latvijas kultūras pasākumos jebkurā gadījumā 500 cilvēku vidū vismaz 10, kuri ir personīgi pazīstami, un tad vajag pļāpāt, runāties, satikties... Ja jāizvēlas - satikties vai nesatikties, tad es izvēlos nesatikties..."

Ģirta Ēča mūzikas izvēle:

Baibas motīvs no Imanta Kalniņa mūzikas kinofilmai "Pūt, vējiņi!" - Ilmāra Šlāpina apdare
N. Bogoslovska Tjomnaja noch Fjodora Čistjakova un grupas Nolj apdarē
Pink Floyd - Echoes
Izrael Iz Kamakawiwoʻole - Somewhere over the Rainbow

Eduards Artemjevs - "Meditācija" no kinofilmas "Stalkers"
Kalafa ārija no Dž. Pučīni operas "Turandota" - Lučāno Pavaroti
The Doors - Riders on the Storm
Raimonds Pauls - "Es aiziet nevaru"
Niks Keivs - Fifteen Feet Of Pure White Snow
Lhasa De Sela - Con Toda Palabra
Geofrey Oryema - Makambo

J.S.Bahs - Vijolkoncerts Nr. 2 laminorā, II daļa