Ar režisoru un Ģertrūdes ielas teātra māksliniecisko vadītāju Andreju Jarovoju sarunājas Artūrs Čukurs. Andrejs Jarovojs aizvadītajā sezonā saņēma “Spēlmaņu nakts 2020/2021” skatuves naglu par pārliecinošu konceptuālu eksperimentēšanu, kas rezultējas inovatīvās laikmetīgā teātra formās.

Andrejs Jarovojs: "Mūzika man patīk, bet labāk patīk klusums. Ir brīži, kad mūziku klausos darba dēļ, strādājot pie kādas izrādes, bet varu iztikt arī ilgu laiku bez mūzikas. [..] Mūzika, kas skan raidījumā, nav svarīgākā manā dzīvē, tie ir pēdējā laika muzikālie nospiedumi, kas atrodami skaņu ierakstu plauktā. Un izvēle bieži vien ir sakritība, kad vienkārši pieej pie plaukta un ļauj rokai izvēlēties."

Vaicāts par eksperimentēšanu teātra mākslā, Andrejs atzīst: "Ikdienā izvairos no šāda vārda lietošanas
un kaut kādā ziņā tā ir kļuvusi par normu. No malas skatoties, tas, iespējams, izskatās citādi. Mani saista teātra gan kā valodas, gan kā mākslas veida ārdīšana un spēlēšanās ar to.  Spēlēšanās ar teātra valodu uztveru ne tik daudz kā eksperimentu, lai gan iespējams, ka arī kaut kādā brīdī tas ir viens tas pats."