Raidījuma „Mana mūzika” viesis - psihoterapeits Nils Sakss Konstantinovs. Viņš vada terapijas centru jauniešiem un pasniedz Latvijas Universitātē, raksta un klausās mūziku. Pats saka, ka viņa klausāmā mūzika var būt diezgan eklektiska – tajā gan atmiņas no paša pusaudža gadiem, kad tuva bija punk mūzika, gan klasiskās mūzikas virsotnes.
Sarunā arī pievēršamies Nila Saksa Konstantinova darbam ar pusaudžiem, un viņš atklāj, ka arī saviem pacientiem aicina terapijā atskaņot to mūziku, ko viņi klausās. Dažkārt arī vecāki vēršoties pie viņa, uztraukdamies, ka viņu bērns klausās pārāk tumšu mūziku. Vai tas tiešām ir uztraukuma vērsts iemesls? Ko vēl par cilvēku pasaka viņa mūzikas izvēle? Ko nozīmē būt talantīgam un kur Nils Sakss Konstantinovs pats apguvis solfedžo un sitaminstrumentu spēli?
Mūzikas izvēle:
Brahms Hungarian Dance, WoO 1, Book1: No.1 in G Minor (Tharaud & Queyras, transc. cello & piano)
Beethoven - Violin Sonata No 9. in A Major, Op. 47. III Finale
Grechka – картина
Andrew Loyd Weber - Everything's Alright
The Smiths - Please, please, please
Max Richter - Recomposed by Max Richter: Vivaldi, The Four Seasons, Spring 1
Choir of King's College, Cambridge - Requiem K 626, Lacrimosa
Ieteikt
Latvijas Radio aicina izteikt savu viedokli par raidījumā dzirdēto un atbalsta diskusijas klausītāju starpā, tomēr patur tiesības dzēst komentārus, kas pārkāpj cieņpilnas attieksmes un ētiskas rīcības robežas.
Pievienot komentāru
Pievienot atbildi
Lai komentētu, ienāc arī ar savu draugiem.lv, Facebook vai X profilu!
Draugiem.lv Facebook X