Raidījumā "Mana mūzika" šoreiz viesojas muzikoloģe Gunda Miķelsone. Viņas stāsti par temperamentiem, aizdomīgiem CD, iekšējo mieru un laika telpām vijas ar plaša spektra muzikālajām pieturām: romantisms, džezs un daža laba avangarda lappuse.

"Tāpat kā lielākā daļa cilvēku, arī es šo laiku uztveru kā lielisku iespēju pabeigt iesāktos darbus," uzsver Gunda.

"Piemēram, šobrīd man lielākais darbs ir bakalaura darba noslēgšana, un man šķiet - varbūt pat nebūtu spējīga tik kvalitatīvi pieslēgties darbam ar visu to mūžīgo skriešanu no vienas vietas uz otru.

Tādā ziņā noteikti esmu pateicīga šim laikam... Protams, izolētība un zināmas bailes dara savu - kaut ātrāk zinātnieki izstrādātu vakcīnas un mēs varētu atkal atgriezties savā ierastajā ritenī. Pat nevaru iedomāties, cik grūti tas būs lielākajai daļai no mums."

Un kā ar ikdienas grafiku? Cik ļoti tas tiek pielāgtos vēlmēm un cik atšķirīgs no ierastā? "Es laikam vispār nepielāgojos iepriekšējam grafikam. Lielākās izmaiņas noteikti skar celšanās laiku, jo esmu dzimusi un augusi "pūce", tāpēc tie agrie celšanās rīti...

Viena no manām darbavietām ir Jāzepa Mediņa Rīgas mūzikas vidusskola, un tie bērni, kuriem pie manis ir pirmā stunda, jau pieraduši pie manis pārvērtības posma no necilvēka uz vieglu cilvēcību," smejas muzikoloģe.

"Tā ka šobrīd ceļos krietni vēlāk, un jūtu, ka produktivitāte uzņēmusi jaunus apgriezienus. Izmainot šādu lietu savā ikdienā, jūtos kā cits cilvēks, varu izdarīt daudz vairāk, savā tempā, savā secībā, bet visu ir iespējams paspēt."

Gundas Miķelsones mūzikas izvēle:

Karls Nīlsens - 2. simfonijas 2. daļa
Nora Jones - Come away with me
Edvards Grīgs - "Kāzas Trollhaugenā" no "Lirisko skaņdarbu" 8. burtnīcas
De-Phazz - Cut the Jazz
Procol Harum - A Whiter Shade of Pale

Uģis Prauliņš - "Dievaines"
Ģērģs Ligeti - 3. numurs no Musica Ricercata
Weather Report - Black Market

Hanss Abrahamsens - I will go out now no dziesmu cikla Let me tell you
Terijs Railijs - Easter man
Georgs Pelēcis - Concertino Bianco 1. daļa