2020. gada pirmajā raidījumā "Mana mūzika" tiekamies ar Latvijas Ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieci Izraēlā Elitu Gaveli. Viņu uz sarunu aicinājusi Inta Zēgnere.

Gaveles kundze, kura ir arī lieliska fotogrāfe, savulaik absolvējusi Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmija, un viņas uzņēmību teicami raksturo amizanta bērnības epizode, kuru vēstniece atstāsta ar vieglu smaidu: "Sešu gadu vecumā pati atradu Saldus mūzikas skolu, no saviem bērnudārza biedriem uzzināju, kurā dienā ir uzņemšana, ar autobusu no Saldus piepilsētas aizbraucu uz Saldus centru un nokārtoju iestājeksāmenus.

Ļoti labi atceros, ka toreiz man prasīja, kur tad mamma un paps? Atbildēju, ka visi darbā. Atbraucu pēcpusdienā mājās un paziņoju mammai un tēvam, ka esmu iestājusies Saldus mūzikas skolā, klavieru nodaļā.

Sešarpus gadu vecumā tas viss tika nodarīts privāti un vecākiem nezinot..."

Elitas Gaveles mūzikas izvēle:

Uģis Prauliņš. "Tumsā gāju" / Vīru vokālā grupa Didgori, Valsts Akadēmiskais koris "Latvija", diriģents Māris Sirmais
Sergejs Prokofjevs. "Monteki un Kapuleti” no 2. orķestra svītas "Romeo un Džuljeta" op 64
Johanness Brāms. Simfonija Nr. 3 Famažorā, 2. daļa Andante (fragments) / Bavārijas Radio simfoniskais orķestris un diriģents Mariss Jansons
Rihards Vāgners. Uvertīra operai "Klīstošais holandietis" (fragments) / Latvijas Nacionālās operas orķestris un diriģents Gintars Rinkēvičs
Frideriks Šopēns. Skerco Nr. 1 sibemol minorā, op. 20 (fragments) / pianists Jans Ļiseckis
Ludvigs van Bēthovens. Koncerts klavierēm ar orķestri Nr. 3 dominorā – 2. daļa Largo (fragments) / Marija Žoau Pireša
Johans Štrauss (dēls). Polka "Zibens un pērkons" / Izraēlas Filharmoniskais orķestris un diriģents Zubins Meta