Inta Zēgnere: Patiesībā apzīmējums "mākslas kritiķe" būtu krietni sašaurināts skats uz tavu darbību, jo ir taču arī konsultācijas mākslas sfērā, pozitīvā psiholoģija, un esmu pārliecināta, ka tev ir vēl gana daudz citu talantu, tomēr šodien galvenais mūsu sarunas akcents tiks likts uz mūziku. Kādas ir tavas attiecības ar mūziku?

Anda Kļaviņa: Jautājums tāds fundamentālas, eksistenciāls... Mūzika laikam ir viens no pirmajiem mākslas medijiem, ar ko mēs dzīvē saskaramies, un man viennozīmīgi tā tas arī bijis.

Pirmā profesija, par kuru sapņoju bērnībā, bija dziedātāja. Citi bērni gribēja būt par skolotājiem, autobusu vadītājiem, frizierēm, bet man kaut kā imponēja tā dziedātāja.

Tā nu visu mūžu esmu kaut kā mēģinājusi mūzikai tuvoties dažādos veidos – dziedot korī, ansambļos. Parasti nebiju spēcīgākās balss īpašniece, nebiju tā, ko pirmo izvēlējās konkursiem un koncertiem, bet es kā dadzītis biju ieķērusies un mēģināju visiem tikt līdzi. Pēc vidusskolas koledžas līmenī mācījos Rīgas Doma kora skolā, arī tur mēģināju mūzikai stāvēt klāt, studējot mūzikas menedžmentu. Tolaik manā paralēlklasē bija Jānis Šipkēvics, Marts Pujāts, Jānis Ozols – caur šiem puišiem ļoti daudz sevī to mūzikas garu integrēju, arī caur pasniedzējiem - Ivetu Šimkus un vēl daudziem. Vispirms klasiskā mūzika, vēlāk arī džezu sev atklāju, tas joprojām man ļoti patīk.

Bet pēdējā laikā vairāk spēku meklēju klasiskajā mūzikā.

No žanriem man tuvākais laikam ir dziesmu žanrs, kurā pat visskaistākā, vispompozākā operdziedātāja balss nonāk intīmajā saskarsmē ar klavierēm – tik personiski neviena cita mūzika neskan. Tas ir ļoti liels baudījums.

Tev ir arī ļoti skaista izvēle šim raidījumam, esi nolēmusi sākt ar Gustava Mālera dziesmu no cikla "Zēna brīnumrags". Un gan jau, ka ir arī kāda īpaša motivācija, kāpēc tieši šī dziesma.

Ja godīgi, man vienkārši iepatikās Kristianas Kargas pēdējais albums. Man patīk šīs dziesmas ekspresija, kas sasaucas ar maija un jūnija pāreju dabā, kad dzeguze kūko un lakstīgala konkurē par savu vietu zem saules.

Tiešām, manas mūzikas izvēli ļoti ietekmē laika apstākļi, gadalaiki,

un domāju, ka šī dziesma vienkārši šobrīd ir manas pasaules izjūtas iemiesojums.

Vairāk un plašāk - ierakstā!