"Prieks, ka manā dzīvē ir bijuši notikumi un cilvēki, kas iedvesmojuši iet savu radošo ceļu," Intai Zēgnerei raidījumā "Mana mūzika" atklāj komponists Raimonds Tiguls.

"Mūzika, ko esmu izvēlējies, ir saistīta ar man nozīmīgiem notikumiem dažādos dzīves posmos. Nevarētu teikt, ka tā ir mūzika, ko es ikdienā  klausos, bet tie ir darbi, kas man atsauc atmiņā brīžus, kas ir bijuši ļoti skaisti manā dzīvē.

Piemēram, dziesma Raindrops Keep Fallin' on My Head  ir no bērnības, un man atsauc atmiņā tos laikus, kad braucu autobusā uz bērnudārzu un katru rītu stāvēju blakus šoferim, skatījos uz ceļu... Un šis brauciens man asociējās tieši  ar šo dziesmu.

Viesojoties pie Jāņa Borga , kurš bija no ārzemēm atvedis videoierakstus, atklāju  Braienu Īno. Man tas bija absolūtais kosmoss… Mūzikas skolā jau tajā laikā neko tādu nemācīja…

Bet reiz ar manu tēti gājām Talsos uz ierakstu veikalu, kur nopirkām Pētera Vaska plati ar Musica dolorosa, ko es mājās klausījos uz austiņām. Tā bija pirmā reize, kad es pa īstam izjutu stīgu orķestri, līdz asarām…

Laikam ejot, arvien vairāk novērtēju klusumu, un, ja gribu to baudīt, tad braucu pie dabas, uz Mazirbi, lai pavadītu laiku klusumā, stundām skatītos uz jūru, uz Sāremā salas bāku…Šajā vietā esmu smēlies iedvesmu saviem darbiem."

Raidījumā skan:

Burt Bacharach / B. J. Thomas - Raindrops Keep Fallin' on My Head
Brian Eno An Ending (Ascent)

Pēteris Vasks Musica dolorosa - Latvijas Filharmonijas kamerorķestris, Tovijs Lifšics
Karlheinz Stockhausen Gesang der Jünglige
Arvo Perts/ y Heart's in the Highlands
David Lang Lie
Raimonds Tiguls „Vasaras sveķi” un Moonlight Sound Design