"Jo labāks tu esi solfedžo un tavas ausis ir labi trenētas, jo labāks bundzinieks tu esi. (..) Bungām ir ļoti liels dinamiskais spēks, un tas sevī ietver to, ka tu vari būt ļoti, ļoti skaļš vai ļoti, ļoti kluss, bet tajā pašā laikā tu vari konkrēto mūzikas apvienību vai nu pacelt spārnos, vai arī nogremdēt," spriež sitaminstrumentu virtuozs un komponists Kaspars Kurdeko.

Raidījumā runājam par studijām un instrumentiem, par koncertiem un mūziķiem, un klausāmies Kaspara izvēlētos ierakstus.

Runājot par kompozīciju un improvizāciju, mūziķis saka tā: "Man patīk dažreiz ierakstīt sevi - vienkārši nospiest ieraksta pogu savā studijā.

Tādos brīžos mēģinu sev iestāstīt, ka ierakstīšu sliktākās idejas, kādas man vispār var būt. Tajā brīdī es kaut kā atbruņojos, pēkšņi kļūstu daudz vienkāršāks un tās idejas kaut kā pašas atnāk.

Dažreiz tās ir stundas, dažreiz - tikai dažas minūtes, bet rezultāts nāk ar laiku, ne vienmēr šīs idejas tiek pieņemtas uzreiz - ar tām ir jāsadzīvo, tās ir jāsadzird un jāizjūt. Tam vajadzīgs laiks, jo

neesmu no tiem, kas var ļoti ātri definēt, pierakstīt, uzlikt uz papīra un pateikt - hei, re, kur ir!"

Kaspars studējis Amsterdamas Mūzikas konservatorijas Džeza nodaļā, Manhetenas mūzikas skolā Ņujorkā, kur apguvis sitaminstrumentu spēli un kompozīciju pie tādiem džeza mūzikas lietpratējiem kā Džons Railijs, Henrijs Kouls, Deivs Lībmans, Ari Honigs, Teo Blekmans un Deivs Duglass

Viņa dibinātais džeza kvartets DekoMotion atzīts par labāko ansambli starptautiskajā konkursā Keep an Eye Jazz Award 2010 Nīderlandē, savukārt Kaspars Kurdeko tajā ieguvis labākā izpildītāja balvu.

Aktīvi darbojas dažādos starptautiskos un pašmāju projektos, to vidū - Baltijas valstu džeza mūziķu grupa Tree Stones un trio "KlusiKlusi"; uzstājies festivālos un koncertos Latvijā, Dienvidkorejā, Francijā, Vācijā, Portugālē un citviet.

Kaspars komponējis mūziku kinofilmai "Kriminālās ekselences fonds", modernās dejas izrādei "Divotne" ar Rūtas Pūces un Annas Novikovas horeogrāfiju un laikmetīgā baleta viencēlieniem "Tikko" (Elzas Leimanes horeogrāfijā), kā arī "(Ne)stāsti man pasakas" (Elzas Leimanes horeogrāfija) sadarbībā ar ģitāristu Matīsu Čudaru un mūziķi Jāni Šipkēvicu.  

Kaspara Kurdeko mūzikas izvēle:

* Ari Hoenig - Antropology

* Keith Jarrett trio - So Tender

* Kaspars Kurdeko - Polychromatic no baleta "(Ne)stāsti man pasakas"

* Kaspars Kurdeko - "Miniatūra dejotājai" / Tree Stones Quartet

* Nils Frahm - Ode

* Brian Blade - Fellowship / Crooked Creek

* Igors Stravinskis - balets "Svētpavasaris"

* Kristīne Prauliņa - Warmer october / Kristīne Prauliņa & Soulful Crew

* Charlie Parker - Parkers Mood