"Kad "LaLiGaBas" nominācijām filmēja video, man prasīja, kā es prokrastinēju. Savā tiešumā atbildēju, ka neprokrastinēju - es aprūpēju bērnus. Protams, pēc tam sāku domāt - mazliet es tomēr prokrastinēju: dzeru kafiju, eju "kautkādos internetos"," smaidot atstāsta dzejniece, prozaiķe un dramaturģe Inga Gaile, kuras romāns "Skaistās" šogad izvirzīts "Latvijas Literatūras gada balvai".

Ingas pirmais romāns "Stikli" iznāca 2016. gadā, apgāda "Dienas Grāmata" vēsturisko romānu sērijā "Mēs. Latvija. XX gadsimts". "Skaistās" var lasīt gan atsevišķi, gan uztvert kā savdabīgu "Stiklu" turpinājumu, jo tajā darbojas visas pirmā romāna galvenās personas. "Mēģināju uzrakstīt romānu par cilvēkiem, kuri spēja saglabāt cilvēcību situācijās un apstākļos, kad tai nebija vietas. To darot, mani vadīja cerība, ka turpmāk mēs varētu vienkārši dzīvot," romāna sakarā teikusi autore.

Raidījumam "Mana mūzika" viņa izvēlējusies mūziku, kas saistīta ar bērna piedzimšanu, pavasari, romāna "Skaistās" varoņiem un iedvesmu.

"Man ļoti patīk mūzika. Nozīmīga mūzika. Esmu gājusi uz simfoniskās mūzikas koncertiem, bet, ja tā padomā, mana mūzikas gaume ir bijusi arī šausmīga," smejas Inga.

Vaicāta, vai arī rakstot mēdz klausīties mūziku, rakstniece atbild tā: "Jūtu nepieciešamību klausīties mūziku arī tāpēc, lai spētu koncentrēties - sevišķi tagad, kad abi bērni mājās. Tas ir ļoti jauki, ka viņas te mācās, bet man ir arī jāturpina rakstīt un jāpabeidz romāns par Ivandi Kaiju. Tad uzlieku austiņas un klausos mūziku. Spotify, starp citu, ir speciālas muzikālās izlases rakstīšanai. Tad nu es klausos un rakstu. Tas man palīdz distancēties no tā, kas notiek mājās. Bet nevaru klausīties mūziku ar tekstu, tāpēc klausos vai nu instrumentālo, vai simfonisko mūziku.

Bet... es ilgojos pēc laika, kad varētu pamosties un domāt - tā, tagad es iedvesmošos! Un tad klausīties mūziku, un tad rakstīt. Tam man īsti nav laika, bet dienas gaitā - jā, es iedvesmojos no mūzikas."

Vairāk un plašāk - ierakstā!

Ingas Gailes mūzikas izvēle:

Georgs Pelēcis - Concertino bianco / Aleksejs Ļubimovs un Brēmenes vācu kamerfilharmoniskais orķestris
Cibelle - Green grass
Bill Fay - Neverending happening 
Kate Tempest - Where the heart is
Bingenes Hildergarde - Voices of angels / Voices of Ascension
Amanda Palmer – Oasis
Georgs Frīdrihs Hendelis - operas „Rinaldo” 2. cēliena ārija "Lascia ch'io pianga" / Patricia Petibon, Venice Baroque Orchestra
Boriss Grebenščikovs - Serebro gospoda mojevo
Elza Soares - Woman at the end of the world
Andrej Kotov - Psalm No. 1