"Arhitektūra vienmēr bijusi cieši saistīta ar mūziku. Ne velti mēdz teikt, ka arhitektūra ir sastingusi mūzika. Un patiesi: daudzi redzētie objekti, kas vērtējami kā meistardarbi, ir kā sastingusi mūzika," saka arhitekte Linda Leitāne-Šmīdberga.

Linda arī neslēpj, ka sarunās ar draugiem vienmēr tiek pieminēti gan apmeklētie koncerti, gan jaunākie ieraksti, daloties pārdomās par dzirdēto.

Linda Leitāne-Šmīdberga sevi sauc par mūzikas mīļotāju un baudītāju. Arī ikdienā viņa cieši saistīta ar mūziķiem: Lindas vīrs ir Valsts akadēmiskā kora „Latvija”  mākslinieks un diriģents Ralfs Šmīdbergs, savukārt vīratēvs - komponists Vilnis Šmīdbergs.

Linda bieži apmeklē koncertus un uzskata, ka arī klausīšanās ir tikpat nopietns darbs kā mūzikas atskaņošana: "Pēc koncertiem taču bieži analizējam mūziķu spēli, diriģenta žestu, komponista vēstījumu un mākslinieciskās izteiksmes līdzekļus. Mūzikai un arhitektūrai ir daudz kopīga; arī vispārpieņemtie estētiskie principi ir līdzīgi. Tikai mūzikā, manuprāt, rezultāts ātrāk redzams: uzreiz var sajust, kas un kā, nav jāpaiet pieciem vai desmit gadiem, lai redzētu rezultātu.”

Arhitektes Lindas Leitānes-Šmīdbergas muzikālo prioritāšu saraksts ir visai garš un ietilpīgs, tajā rindojas visdažādākie mūzikas stili. Izvēle, kuru skaņdarbu klausīties konkrētajā brīdī, atkarīga no sajūtām, impulsa, noskaņas.

„Akadēmisko žanru atstāju koncertiem…”

Lindas simpātijas pieder arī Andra Dzenīša operai „Dauka”: „Tik žēl, ka tā tika izrādīta tikai trīs reizes! Biju uz visām.” Viņasprāt, zelta klasikai pieder Imanta Kalniņa „Oktobra oratorija”, kas arīdzan tiek atskaņota nepiedodami reti.

Vēl LindaI TĪK amerikāņu rokgrupa Jefferson Airplane un krievu Aquarium. Un, lai gan uz "Klasikas" studiju līdzi ņemtajos pierakstos neatrast ne Mocartu, ne Bahu un Bēthovenu, te ir Ģērģa Ligeti mūzika no Stenlija Kubrika filmas „Kosmiskā odiseja”, kas atstājusi neizdzēšamas pēdas Lindas emocionālajā pieredzē.

Un kur nu bez grupas Pink Floyd, kas, Lindas vārdiem runājot, patīk visiem arhitektiem. Turklāt daži no grupas dalībniekiem bijuši arhitekti.