Šo raidījumu droši varam saukt arī par "Viens pats muzejā", jo gluži tāpat kā "Klasikas" rīkotajā ciklā "Viens pats studijā", kad  pirmdienu vakaros Latvijas Radio 1. studijā viens pret vienu satiekas mākslinieks ar žurnālistu, šoreiz Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā, kas vēl pagaidām apmeklētājiem slēgts, bet kur joprojām savu skatītāju gaida mākslinieka Ērika Apaļā personālizstāde "Ģimene", tiekamies ar tās autoru muzeja tukšajās telpās.

Par šo iespēju paldies gan pašam māksliniekam, kurš tikšanās laikā godprātīgi lietojot aizsargmasku un ievērojot distanci, tomēr piekrita sarunai, gan Latvijas Nacionālā Mākslas muzeja direktorei Mārai Lācei un Vizuālās mākslas departamenta vadītājai Gintai Gerhardei-Upeniecei, kas šo ieceri atbalstīja, muzeja durvis uz brīdi atverot un gaismas ieslēdzot, lai varam iepazīt Ērika Apaļā vērienīgo personālizstādi, kas tika atklāta 7. februārī.

Ēriks ir viens no neparastākajiem jaunās paaudzes gleznotājiem, kura vārds ir starptautiski pazīstams pasaulē. Purvīša balvas finālists, Pirmās Rīgas biennāles dalībnieks, absolvējis Hamburgas Mākslas universitāti, piedalījies mākslas mesēs “Art Basel”, “Art Berlin”, “Artissima”, sarīkojis vairākas personālizstādes Vera Munro galerijā Hamburgā, "Kim?" Laikmetīgās mākslas centrā un galerijā "Alma”, bet šobrīd - Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā, kurp dodamies kopā ar autoru.