Gleznotājs Kaspars Zariņš šoreiz uz sarunu aicinājis mākslinieču duetu Skuja Braden jeb Ingūnu Skuju un Melisu Breidenu, kuras nākamgad pārstāvēs Latviju Venēcijas biennālē ar darbu Selling Water by the River ("Tirgot ūdeni upes malā"). Tā nosaukumā izmantots budistu teiciens, kas precīzi ilustrē pasaules sajūtas šodien.

Raidījumā abas mākslinieces atklāj, kā darba ideja pārtop mākslas darbos, cik tonnu porcelāna izmantots, ka ekspozīcijas veidošana ir sazarots projekts, kurā svarīgs ir komandas darbs. Uzzinām arī par iekārtojuma detaļām, porcelāna rašanās vēsturi un tehnoloģiskajām niansēm.

Konteksts

Metu konkursa pieteikumus vērtēja žūrija Latvijas Nacionālā mākslas muzeja direktores Māras Lāces vadībā. Tajā darbojās Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) prorektors Andris Vītoliņš, mākslas zinātniece, kuratore Alise Tīfentāle, neatkarīgā kuratore, mākslas zinātniece Maija Rudovska un mākslas kolekcionārs, mākslas centra „Zuzeum” dibinātājs Jānis Zuzāns. Kā norādīja KM, vērtēšanas gaitā Maija Rudovska atteicās no tālākas dalības žūrijas komisijā un atsauca savu iesniegto vērtējumu.

Latvijas paviljona veidošanu īstenos Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs, kuratores Andra Silapētere un Solvita Krese.

Venēcijas biennāles 59. Starptautiskā mākslas izstāde norisināsies no 2022. gada 23. aprīļa līdz 27. novembrim.