Šajā reizē gleznotājs Kaspars Zariņš sarunājas ar māksliniekiem, kuriem galvenais izteiksmes līdzeklis ir līnija - Ievu Maurīti un Māri Subaču, jo viņu darbos viss sākas un beidzas ar līniju.

Raidījumā abi atceras bērnību, savus iedvesmas avotus, runā par darba un prāta pasauli, kurā iederas arī domāšana un skatīšanās. Uzzinām, kā nekonkurēt ar dabu, kā sekot Dieva un gaismas ceļam.

***

Ieva Maurīte ( 1971) beigusi Rīgas Lietišķās mākslas vidusskolu. Studijas turpinājusi Latvijas Mākslas akadēmijas Grafikas nodaļā, 2000. gadā ieguvusi maģistra grādu vizuālajā mākslā. Izstādēs māksliniece piedalās kopš 1991. gada, strādājusi starptautiskās rezidencēs – Francijā, Vācijā, Japānā, Lihtenšteinā, Islandē, Somijā un ASV. Darbi atrodas privātās un publiskās kolekcijās Latvijā un ārpus tās robežām. 2010. un 2012. gadā saņēmusi konkursa "Zelta ābele" balvu nominācijā "Skaistākā grāmata." Savos darbos māksliniece izmanto galvenos grafikas izteiksmes līdzekļus – līniju un pavisam nedaudzu krāsu attiecības. Līnijas izteiksmes iespējas ir bezgalīgas, gluži kā pati līnija.

Māris Subačs (1963) beidzis Rīgas Lietišķās mākslas vidusskolas Dekoratīvās noformēšanas nodaļu.1988. gadā beidzis Latvijas Mākslas akadēmijas Grafikas nodaļu. No 1989, gada ir Latvijas Mākslinieku savienības biedrs.1986–1994 darbojies mākslinieku grupā LPSR Z  (Normunds Lācis, Vilnis Putrāms, Māris Subačs, Artis Rutks, Vilnis Zābers). No 1997. gada nodarbojas  arī ar grāmatu rakstīšanu un ilustrēšanu ar tikai viņam vien raksturīgu rokrakstu. Lakoniskā formā ar vienkāršu kontūrzīmējumu radītie darbi iegūst garīgu piepildījumu un simbolisku nozīmi. Mākslinieks sarīkojis vairāk nekā 30 personālizstādes, regulāri piedalās grupu izstādēs.