Gleznotājs Kaspars Zariņš sarunājas ar māksliniekiem Sabīni Verneri un Ati Jākobsonu, kurus vieno jaunība, sensitivitāte, apcerīgums, Purvīša balvas nominantu statuss un studijas Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) doktorantūrā. Par kopīgo un atšķirīgo uzskatos un vizuālajos darbos – šajā tikšanās reizē.

Sabīne Vernere (1990) dzimusi Kuldīgā, 2018. gadā absolvējusi LMA, iegūstot maģistra grādu glezniecībā, un papildinājusi zināšanas Zagrebas Karaliskajā Mākslas akadēmijā un Antverpenes Karaliskajā akadēmijā. Šobrīd studē Latvijas Mākslas akadēmijas doktorantūrā. Kopš 2009. gada piedalījusies grupu izstādēs Latvijā, Nīderlandē, Lietuvā un Francijā, tostarp tikusi izvēlēta kā viena no Latvijas delegācijas pārstāvēm JCE Laikmetīgās mākslas biennālē. Kopš 2020. gada viņa ir LMA izstāžu telpas PILOT vadītāja.

Mākslinieces iecienītākais materiāls – tušas gleznojumi, izteiksmes līdzekļi – ķermenis un seksualitāte. Par 2021. gada izstādi “O” (kultūrtelpas "Tu jau zini kur" Mazajā zālē) Sabīne Vernere nominēta Purvīša balvai 2023.

Atis Jākobsons (1985) dzimis Bauskā, studējis glezniecību LMA, iegūstot bakalaura (2008) un maģistra grādu (2010). Papildinājies Mančestras Metropolitēna Universitātē Anglijā, kā arī strādājis rezidencēs Berlīnē, Parīzē un Mursijā. Šobrīd studē LMA doktorantūrā un pasniedz glezniecību LMA. Grupu izstādēs Latvijā un ārvalstīs piedalās kopš 2003. gada .Viņa darbi ir tikuši izstādīti daudzās personālizstādēs un vairākās grupu izstādēs Latvijā un ārvalstīs. Radoši balstās glezniecības tradīcijās, tomēr pēdējo piecu gadu laikā paralēli darbojas arī ar citiem medijiem un izteiksmes formām – ogles zīmējumiem, skulptūrām, keramiku, veido telpiskas instalācijas, eksperimentē ar skaņu. A. Jākobsona pašreizējā mākslas prakse ir dziļi saistīta ar garīgā mantojuma un arhetipu izpēti mūsdienu Rietumu kultūrās, pievēršoties arī Tālo un Tuvo Austrumu mītiem un mistikai. Atkārtoti nominēts Purvīša Balvai 2012. un 2015. gadā, kā arī 2023. gadā par personālizstādi Padures muižā (06.06.–31.07.2022.).