Šonedēļ gleznotājs Kaspars Zariņš uz sarunu aicinājis divas mākslinieces-ilustratores Rūtu Briedi un Elīnu Brasliņu. Abām kopīga ir interese par bērnu grāmatām, bet ne tikai… Abām sāp notikumi Ukrainā, tāpēc raidījumā tiek runāts arī par mākslinieka misiju miera un kara apstākļos, par mākslas valodas skaidrību un jēgu, par grāmatas lomu ģimenē un daudz ko citu.

Rūta Briede – ilustratore, scenogrāfe, bērnu grāmatu autore, Latvijas Mākslas akadēmijas pasniedzēja un "Liels un mazs" mākslinieciskā redaktore. Dzejas bilžu grāmatu sērijas BIKIBUKS mākslinieciskā redaktore. Radījusi leļļu vizuālos risinājumus režisora Edgara Kaufelda izrādēm "Alise Brīnumzemē", "Jūlijonkuliņa Ziemassvētki" un "Bruņinieks, kuram sāpēja zobi" Latvijas leļļu teātrī, veidojusi grafiskus stāstus un komiksus.

Apbalvojumi: Starptautiskā Baltijas jūras reģiona Jāņa Baltvilka balva, Latvijas grāmatu mākslas konkursa Zelta ābele balva, Latvijas teātra balvas Spēlmaņu nakts nominācija.

Elīna Brasliņa - ilustratore un animācijas filmu māksliniece. Ilustrējusi virkni bērnu grāmatu, tostarp, R. Briedes, I. Cepītes, L. Pastores, L. Strautas, M. Runguļa, J. Zvirgzdiņa u.c. latviešu rakstnieku bērnu grāmatas. 2019 gadā debitējusi kā filmas māksliniece Edmunda Jansona animācijas filmā “Jēkabs, Mimmi un runājošie suņi”, kas tapusi pēc Luīzes Pastores grāmatas “Maskačkas stāsts” motīviem. Veiksmīga bijusi sadarbība ar citvalstu autoriem, kuru darbi, tāpat kā vairākas latviešu rakstnieku grāmatas, ar Elīnas Brasliņas ilustrācijām izdoti gan Latvijā, gan Eiropā.  Latviešu un starptautiskās grafikas un ilustrāciju izstādēs piedalās kopš 2012. gada, sarīkojusi septiņas personālizstādes. 

Apbalvojumi:  Latvijas grāmatu mākslas konkursa "Zelta ābele" balva, Starptautiskā Jāņa Baltvilka balva, Pastariņa balva.

Abas mākslinieces  2017. gadā ieguvušas Starptautisko Jāņa Baltvilka balvu – Elīna Brasliņa ilustrācijā, bet Rūta Briede par debiju bērnu literatūrā ar grāmatu "Kaiju karalienes noslēpums", kuru ir gan ilustrējusi, gan sarakstījusi.