Mākslas kritiķis Vilnis Vējš studijā aicinājis mākslas kolekcionāri Vitu Liberti un mākslas zinātnieku Pēteri Bankovski, lai runātu par mākslas kolekcionēšanu un to, kā tikt pie labas mākslas.

Pēteris Bankovskis: "Tā ir tā krāšanas un sev dabūšanas dziņa, kas ir brīžam nepārvarama. Un tādiem īstiem kolekcionāriem šķēršļu varbūt pat nav, lai viņš iegūtu to, kas viņam vajadzīgs."

Vita Liberte: "Man radies iespaids, ka cilvēkiem, kas varbūt pat vēlas kolekcionēt, ir bail pat ieiet galerijā, kas ir tikai un vienīgi tam, lai tur ieietu. Un pat nevar iedomāties, ka varētu aiziet pie mākslinieka uz studiju un paskatīties darba procesu, kas ir ārkārtīgi interesants. Man prātā ir asprātīgais mākslinieka Brežes komentārs, ka viņš jau sen nerada darbus, ko nevar vienkārši aizsviest aiz sava dīvāna aizmugures, jo viņš zina, ka nav jēgas radīt  kaut ko lielāku, jo to vienkārši nebūs, kur likt. Pēc zināmas līdzības arī kolekcionāram jāsaprot, ka diez vai ir vērts iegādāties darbu, kura uzturēšana vai glabāšana izmaksās dārgāk, nekā pats darbs."